Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W centrum powstanie parking na 98 miejscProblem parkowania w centrum Bełchatowa pomoże rozwiązać nowy parking śródmiejski. Miasto ogłosiło przetarg na jego budowę. Oferty można składać do 5 kwietnia, a sam parking na blisko 100 miejsc ma być gotowy jesienią. 


Budowa parkingu śródmiejskiego w Bełchatowie będzie realizowana w ramach zadania inwestycyjnego "Realizacja parkingów na terenie Miasta Bełchatowa". Po zakończeniu prac na os. Budowlanych w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej i urzędu gminy kierowcy zyskają prawie sto nowych miejsc do parkowania. Parking będzie składać się z dwóch części, na jednej przygotowane zostaną 53 miejsca, na drugiej – 45. W każdej z nich zaplanowano także po 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.


Projekt obejmuje nie tylko przygotowanie i oznakowanie miejsc do parkowania, ale także budowę chodników i stref zielonych. W ramach wspomnianych zieleńców część rosnących w rejonie planowanego parkingu drzew i krzewów zostanie wycięta, inne będą przesadzone. Dodatkowo ma zostać nasadzonych 31 berberysów, 14 żywotników oraz 4 jarzęby i dwa głogi.

Oferty przetargowe firmy mogą składać do 5 kwietnia. Jak informuje Wydział Inwestycji bełchatowskiego magistratu, inwestycja ma być gotowa jeszcze przed jesienią.

 

Budowy i remonty - kolejne inwestycje


W sumie w całym mieście powstanie w tym roku prawie 200 nowych miejsc parkingowych. W drugim kwartale ruszą place budowlane w okolicach bloków 146 i 147 na os. Dolnośląskim, miasto chce także wybudować nowy parking wzdłuż bloku 137.

Ponadto w ramach bieżącego utrzymania dróg powstanie kilkanaście miejsc parkingowych w rejonie bloku 201 na os. Dolnośląskim. W 2018 roku zrealizowany będzie także drugi etap prac w okolicach bloku 127, a dokładnie przebudowa istniejącego już parkingu. Przypomnijmy, że w 2015 roku na terenach zielonych przed właśnie przed tym blokiem  powstał nowy parking na ok. 50 miejsc.

 

Zniesienie stref zakończy parkingową wojnę?


Duże inwestycje to nie wszystko. Cały czas powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl