Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto będzie budować drogę w strefie inwestycyjnej B2, wcześniej teren ten uzbroi

 Bełchatów znalazł się w gronie miast, które otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o ponad 1,6 mln zł na budowę pierwszego etapu drogi i oświetlenia w strefie przemysłowej B2 przy ul. Czaplinieckiej.

 

W ostatnich dniach premier zatwierdził listę zadań, które będę współfinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Wśród dofinansowanych samorządów jest także Bełchatów. Miasto otrzyma pieniądze na budowę pierwszego etapu drogi oraz oświetlenia w strefie inwestycyjnej w części B2 – po lewej stronie ul. Czaplinieckiej. Szacowany koszt zadania to ponad 3,3 mln zł. Dokładnie 50 proc., czyli 1 658 327,00 zł pochodzić będzie właśnie z Funduszu Dróg Samorządowych. Przetarg na realizację tego zadania miasto chciałoby ogłosić w przeciągu najbliższych tygodni.

 

- Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla nas duże wsparcie. Dzięki temu możemy zrobić więcej i szybciej – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Budowa drogi i oświetlenia w strefie inwestycyjnej B2 to jeden z etapów dużego zadania, które obejmuje także uzbrojenie tych terenów. Oznacza to, że zanim miasto ruszy z robotami drogowymi, najpierw zostaną położone sieci – sanitarna, deszczowa i wodociągowa. Magistrat szacuje, że ta część inwestycji – mowa o samym uzbrojeniu – będzie kosztować ponad 3 mln zł. Cała inwestycja na strefie może łącznie opiewać na ponad 6 mln zł.

 

- Cały czas pracujemy nad tym, aby uatrakcyjnić bełchatowską strefę przemysłową. Dlatego wciąż w nią inwestujemy. Wierzymy, że te działania przyczynią się do pozyskania kolejnych inwestorów – dodaje prezydent Czechowska.

 

AD-A

Droga ma być budowana w strefie B2 po lewej stronie ul. Czaplinieckiej Droga ma być budowana w strefie B2 po lewej stronie ul. Czaplinieckiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl