Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zmieniona sygnalizacja na skrzyżowaniu Staszica-Budryka już działa

 Na skrzyżowaniu ulic: Staszica – Budryka miasto zamontowało dodatkową sygnalizację świetlną. Zmodernizowana sygnalizacja już działa. Dzięki temu kierowcy bezkolizyjnie mogą skręcać w lewo – w ulicę Budryka. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo i płynność jazdy w tym rejonie.

 

 Zanim magistrat zdecydował o wprowadzeniu takiego rozwiązania na skrzyżowaniu przeprowadzony został pomiar ruchu. Wykazał on, że w godzinach porannych, między 7 a 8, skrzyżowanie Staszica – Budryka pokonuje średnio ponad tysiąc kierowców. Jeszcze więcej pojazdów – bo średnio ponad 2 tys., przejeżdża przez nie popołudniami, to znaczy od 15 do 16.

 

- Wyniki pomiaru ruchu pokazały również, że pojawia się kłopot przy skręcaniu ze Staszica w lewo. Przy dużym ruchu z przeciwnej strony kierowcy zwyczajnie mają problem, aby zdążyć ze skrętem – powiedział Marcin Michalak, zastępca dyrektora Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie. Stąd pomysł na wprowadzenie sygnalizacji z wyodrębnionym cyklem pasa lewoskrętu. Miasto zaznacza jednak, że została ona uruchomiona na próbę. – Będziemy monitorować jak sprawdza się wprowadzone rozwiązanie. Jeśli nie zda ono egzaminu znajdziemy inny sposób, aby jeździło się przez to skrzyżowanie bezpieczniej i płynniej – podsumowuje Michalak.  

 

ADA

Na skrzyżowaniu Staszica-Budryka miasto wprowadziło sygnalizację z wyodrębnionym cyklem pasa lewoskrętuNa skrzyżowaniu Staszica-Budryka miasto wprowadziło sygnalizację z wyodrębnionym cyklem pasa lewoskrętu

 

 

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl