Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Dobra wiadomość dla wszystkich zmotoryzowanych mieszkańców. Bełchatów wzbogaci się o kolejne miejsca parkingowe. W sumie ma ich powstać około 140. Ulepszenia szykują się m.in. w centrum. Miasto opracowuje właśnie dokumentację projektowo-kosztorysową na 98 miejsc postojowych – w tym 6 dla osób niepełnosprawnych. Lokalizacja parkingu – w pobliżu urzędu miasta, gminy i biblioteki - nie jest przypadkowa. Centrum to część miasta, gdzie w godzinach szczytu zaparkować nie jest łatwo.

 

– Pierwsza część zadania, czyli budowa 45 miejsc plus trzech miejsc dla osób niepełnosprawnych będzie realizowana jeszcze w tym roku – mówi wiceprezydent Ireneusz Owczarek. – Taka inwestycja w centrum Bełchatowa jest potrzebna. Wpłynie ona na komunikację w tym rejonie. Bełchatów to specyficzne miasto, mamy jeden z najwyższych współczynników, mówiących o liczbie samochodów przypadających na jednego mieszkańca. Każdy nowy parking jest potrzebny i z pewnością będzie wykorzystany – dodaje wiceprezydent Owczarek. 

 

Dlatego samorząd planuje rozbudowę infrastruktury w tym zakresie także na osiedlach. Mowa m.in. o os. Dolnośląskim. W pobliżu bloków 326 i 327 do końca sierpnia mają powstać 43 nowe miejsca postojowych, w tym cztery dla osób niepełnosprawnych. Inwestycję, która będzie kosztować miasto blisko 270 tys. zł, zrealizuje bełchatowska firma Sanel.

 

Dwie duże inwestycje to nie wszystko. – W ciągu roku powstają zatoki postojowe czy małe parkingi, na budowę których nie musimy pozyskiwać pozwoleń. Realizujemy je na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi – podsumowuje wiceprezydent Owczarek.

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl