Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wiosenna aura sprzyja wykonywanym pracomNa miejskich ulicach pracują drogowcy, którzy zajmują się pozimową naprawą dróg. Większość robót już za nimi, ale lista miejsc, gdzie powinna pojawić się jeszcze ekipa jest systematycznie uzupełniana. 

 

 

Prace związane z cząstkowym remontem ulic, czyli pozimowym łataniem dziur trwają już od kilku tygodni. Dzięki dobrym warunkom atmosferycznym miastu udało się już wykonać większość zaplanowanych robót. Tradycyjnie, w pierwszej kolejności usuwane są ubytki, które stwarzają największe niebezpieczeństwo dla kierowców i ich aut. Priorytetowo traktowane są również główne ulice i najczęściej użytkowane. Dopiero później drogowcy zajmują się mniejszymi dziurami oraz ulicami osiedlowymi. Drogowców moża było spotkać niemal w każdej części miasta. Pracowali m.in. na os. Dolnośląskim, Binków, Przytorze i Słonecznym.


Jak zaznaczają pracownicy Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w bełchatowskim magistracie, wiosenne deszcze rownież mogą uwydatnić różnego rodzaju braki w jezdniach, których pierwotnie nie dało się zauważyć. Stąd lista, gdzie ekipy powinny się jeszcze pojawić, uzupełniania jest na bieżąco. Informacje o ubytkach powstałych na miejskich ulicach mogą zgłaszać sami mieszkańcy. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu 44 733 51 93 lub osobiście w Wydziale Inżynierii i Ochrony Środowiska (ul. Kościuszki 1, budynek B). Warto pamiętać, że prace nad wypełnianiem ubytków trwają nie tylko w okresie pozimowym.


Za bieżące utrzymanie dróg, którymi zarządza miasto - w tym także łatanie dziur - odpowiada bełchatowska firma Lear. Podpisana umowa obowiązuje do końca 2020 roku, a prace pochłoną z miejskiej kasy blisko 1 mln złotych.

MJ

Łatanie ulic poprawi bezpieczeństwo mieszkańcówŁatanie ulic poprawi bezpieczeństwo mieszkańców

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl