Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

sciezka cegielniana 9104

 Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej na ulicy Cegielnianej. Jej długość wynosi 985 m. To kolejny odcinek, po ulicy Ludwikowskiej i Żabiej, który został oddany w tym roku do użytku bełchatowian.

 

 

Rowerowy Bełchatów systematycznie powiększa swój zasięg, a i amatorów jazdy na dwóch kółkach wciąż przybywa. Rowerzyści mogą korzystać z ponad 27 km dróg i ciągów pieszo-rowerowych, które przedłużone są w niektórych miejscach o ścieżki biegnące lasem.

 

Ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Cegielnianej na odcinku między ulicą Pabianicką i Piłsudskiego znacznie zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców tej okolicy, bowiem natężenie ruchu jest tam spore. To odcinek łączący dwie drogi dojazdowe - do Łodzi i Piotrkowa, z zabudową domków jednorodzinnych na całej długości. W ramach zakończonej właśnie inwestycji przebudowano również indywidualne wjazdy do posesji. Całość kosztowała ponad 668 tys. złotych i z uwagi na to, że jest to droga powiatowa, starostwo dołożyło połowę tej kwoty.

 

Nowy ścieżka rowerowa na Cegielnianej daje mieszkańcom komfortowe połączenie z centrum miasta, bowiem łączy się ze ścieżką na ulicy Pabianickiej. Dodatkowo, w tym roku miasto zawarło porozumienie z Urzędem Marszałkowskim w sprawie ścieżki rowerowej na ulicy Piłsudskiego od Pogodnej do granic miasta. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji.

 

W zakładce „Rowerem przez miasto” znajdują się propozycje tras i wycieczek rowerowych wraz z dołączoną mapką.

 APO

sciezka cegielniana 9082

 

sciezka cegielniana 9094

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl