Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Do końca kwietnia rodzice uczniów SP 13 będą korzystać z zatoczki postojowejDo końca kwietnia powstanie w mieście kolejna zatoczka „Pocałuj i jedź”. W ramach Budżetu Obywatelskiego miasto wybuduje zatokę postojową przy Szkole Podstawowej nr 13. Takie rozwiązanie zdecydowanie  poprawi bezpieczeństwo wsiadających i wysiadających dzieci.


O zaletach zatoczki postojowej typu K+R, czyli „Pocałuj i jedź”, przekonali się rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1, przy której zatoczka istnieje od 2016 roku. Idea strefy polega na tym, że kierowca zatrzymuje się, by pożegnać i pozostawić pasażera, w tym przypadku dziecko, przywożone do szkoły. Strefa K+R jest miejscem, gdzie nie wolno parkować – samochód może stać tu nie dłużej niż 1 minutę.
 

 

Teraz z podobnego rozwiązania będą mogli korzystać rodzice uczniów z „Trzynastki”. Zdaniem wnioskodawców jednego ze zwycięskich projektów ostatniej edycji Budżetu Obywatelskiego, dzieci uczęszczające do szkoły na os. Przytorze będą mogły swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu.


W pełni oznakowana zatoczka wybudowana zostanie w ciągu ul. Słowackiego. Chodnik będzie przewężony, jednocześnie zaparkować będą mogły cztery pojazdy. W okolicach strefy  umieszczone zostaną progi zwalniające, dodatkowo zamontowane zostaną bariery łańcuchowe. W ramach projektu także monitoring szkolny zostanie rozbudowany o dodatkowe 2 kamery.

Prace przy budowie rozpoczną się w marcu, planowany termin ich zakończenia to koniec kwietnia. Oznacza to, że na początku maja zatoczka K+R zostanie oddana do użytku. Na realizację inwestycji w budżecie zabezpieczonych zostało 100 tys. złotych, ostatecznie koszt całej inwestycji wyniesie niecałe 85 tys. złotych.

 

AP

 

Przy SP 13 powstanie zatoczka na 4 samochody

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl