Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

20 przejść będzie doświetlonychMiasto wyłoniło wykonawcę projektu doświetlenia przejść dla pieszych. Przypomnijmy, że to jeden ze zwycięskich projektów V edycji Budżetu Obywatelskiego, na jego realizację przeznaczonych zostanie 200 tys. złotych. Dokumentacja ma być gotowa do końca kwietnia.

 

Pracownicy Zespołu ds. Infrastruktury Technicznej Miasta UM Bełchatowa wspólnie z policją wytypowali dwadzieścia lokalizacji, w których będzie chciało doświetlić przejścia. Jak przekonuje kom. Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bełchatowie, inwestycja zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych.

- Wszystkie wytypowane przez nas przejścia są w obszarze zabudowanym, ich doświetlenie jest  jest więc bardzo ważne i znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje kom. Kucner.


CZYTAJ:Miasto doświetli ok. 20 przejść dla pieszych
 
Przejścia dla pieszych zostaną doświetlone w ramach Budżetu ObywatelskiegoPierwsze, demonstracyjne przejście dla pieszych zostało doświetlone w grudniu. Mowa o „zebrze” na ul. Wojska Polskiego w okolicach targowiska miejskiego. Nowym rozwiązaniem zastosowanym przez miasto jest zastosowanie opraw oświetleniowych z tzw. asymetrycznym rozproszeniem światła. Dzięki temu piesi będą oświetleni nie tylko z góry, jak było do tej pory, ale także z boku. Dodatkowo poza oświetleniem samego przejścia, jaśniej będzie także w tzw. strefie oczekiwania. Doświetlenie przejścia kosztowało 15 tys. złotych.

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa, która ma być gotowa do końca kwietnia, to pierwszy etap realizacji projektu pod nazwą „Bezpieczne – Doświetlone przejścia dla pieszych”. Jej przygotowanie będzie kosztowało nieco ponad 45 tys. złotych.

Prace doświetleniowe powinny ruszyć na początku drugiego półrocza, planowany koszt tego przedsięwzięcia to 200 tys. złotych. Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego inwestycja będzie realizowana, doświetlane będą przejścia znajdujące się w ciągu dróg, którymi zarządza miasto.

 

AP 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl