Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 ul.Pileckiego 59173,5 mln zł wyda w tym roku miasto na remonty nawierzchni, chodników i miejsc parkingowych, m.in. na osiedlu Dolnośląskim i Ludwikowie. Na drogowe inwestycje w tegorocznym budżecie zapisano natomiast 4,3 mln zł. Nowe ulice powstaną m.in. na osiedlu Binków.

 

 

 To już drugi raz, kiedy wydatki bieżące związane z modernizacją i utrzymaniem dróg, podzielone zostały na kategorie i każdej z nich przypisano określoną kwotę. W tej puli jest 3,5 mln zł.

- Po raz drugi podzieliliśmy wydatki na kilka kategorii ze wskazaniem konkretnych lokalizacji, gdzie wykonywać będziemy nakładki emulsyjno-grysowe, remonty chodników, ulic, dróg, czy utrzymywać drogi gruntowe na nowo powstających osiedlach mieszkaniowych – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Na drobne naprawy dróg asfaltowych, niezbędne po sezonie zimowym, wydzielono 350 tys. zł. Oprócz tego przewidziano remonty kapitalne już istniejących nawierzchni asfaltowych, m.in. ul. Rtm. W. Pileckiego wraz zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji mostu, na ulicach Bony, Kalinowej, Wrzosowej, Stamma, Sidły, Malinowskiego, Podleśnej, Lazurowej, Halupczoka.

 

Mieszkańcy bloków 113, 127, 219-221, 315-318, 337-340 na osiedlu Dolnośląskim będą się cieszyć przebudowanymi parkingami. Nowy wygląd i większą funkcjonalność zyskają również chodniki w naszym mieście, m. in. przy ul. Sportowej, św. Barbary i Antracytowej, Kalinowej, Edwardów czy po stronie południowej Placu Wolności. W tym roku dokończony zostanie remont chodnika przy Słowackiego.

 

Zabezpieczono również środki na utrzymanie dróg gruntowych, przeglądy mostów, utrzymanie oznakowania pionowego i poziomego oraz sygnalizacji świetlnej. Zimowe utrzymanie nawierzchni ulic i chodników wyniesie miasto ok 500 tys. zł. W zależności od warunków atmosferycznych podane kwoty mogą się zmienić.

 

Oprócz pieniedzy na bieżące utrzymanie, w uchwalonym pod koniec grudnia budżecie zapisano ponad 19 mln zł na transport i łączność, w tym 4,3 mln zł na budowę nowych ulic, chodników i miejsc parkingowych. Mowa między innymi o nowym parkingu w rejonach bloków 213 i 214 na osiedlu Dolnośląskim. Do użytku mieszkańców oddane zostaną 32 stanowiska, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Będą kompleksowo oznakowane, a na parkingu pojawi się oświetlenie.

 

Nowe nawierzchnie zyskają ulice na Binkowie – Agatowa, Granitowa, Krzemowa, Perłowa, Solna i Topazowa. W 2018 wykonano tam oświetlenie, a teraz nawierzchnie i wjazdy do posesji wyłożone będą kostką brukową. Ta inwestycja zamknie się w kwocie blisko 3 mln 743 tys. zł.

 

AP

 

chodniki Słowackiego 4538

ul.Pileckiego 5923

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl