Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

http://www.belchatow.pl/images/2018/pazdziernik/parking_new(1).JPG

Można już korzystać z parkingu śródmiejskiego. W samym centrum Bełchatowa powstało blisko sto miejsc parkingowych, co z pewnością ułatwi mieszkańcom korzystanie z instytucji publicznych, urzędów czy sklepów. W sumie w 2018 roku w ramach inwestycji w Bełchatowie przybędzie 200 nowych miejsc parkingowych, cały czas  powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń.

 

Parking śródmiejski był jedną z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców inwestycji. Bełchatów to miasto z jednym z najwyższych w kraju wskaźnikiem liczby samochodów przypadających na jednego mieszkańca, który wynosi 1,3. Skutkiem tego są pojawiające się w godzinach szczytu korki i problemy z zaparkowaniem w centrum miasta.


Teraz kierowcy zyskali 99 nowych miejsc do parkowania. Parking w okolicach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej na os. Budowlanych został podzielony na dwie części – na jednej wybudowano 45 miejsc, na drugiej zaś powstały 53. W każdej części znalazły się także miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Wjazd na nowo wybudowany parking jest od strony ulicy Mielczarskiego. Oznacza to, że kierowcy chcący na nim zaparkować powinni wjeżdżać od strony biblioteki. 

Prace prowadzone przez bełchatowski ZHUP „Mirs” objęły nie tylko oznakowanie miejsc parkingowych, ale także budowę chodników i stref zielonych. W ramach zieleńców część rosnących wcześniej drzew i krzewów została wycięta, a część została przesadzona. Dodatkowo nasadzonych zostało 31 berberysów, 14 żywotników oraz 4 jarzęby i 2 głogi. 

Budowa parkingu śródmiejskiego na os. Budowlanych kosztowała nieco ponad 738 tys. złotych.

Miasto systematycznie buduje kolejne parkingi. Tylko w tym roku w Bełchatowie przybędzie kolejnych 200 nowych miejsc postojowych, tylko w ramach inwestycji. Duże inwestycje to nie wszystko. Cały czas powstają zatoki postojowe i małe parkingi, na budowę których miasto nie musi pozyskiwać pozwoleń. Są one realizowane na podstawie zgłoszeń, często we współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi.

W sumie w latach 2015 – 2018 w całym Bełchatowie wybudowano i wyremontowano 1000 miejsc parkingowych.

 

AP

 

Parking śródmiejski jest w okolicy biblioteki

 


 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl