Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 Nowe skrzyżowanie ułatwi dojazd do strefy przemysłowej B2Ponad milion złotych dołoży magistrat do budowy skrzyżowania przy strefie przemysłowej B2. Powstanie ono u zbiegu drogi wojewódzkiej nr 484 i projektowanej drogi, mającej prowadzić do strefy - po lewej stronie ul. Czaplinieckiej.

 

 


Budowa skrzyżowania to jedno z zadań dużego projektu. Mowa tu o rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 484 na odcinku Zelów – Bełchatów – etap I. – Ponieważ dojazd do strefy przemysłowej części B2 odbywać się będzie przez drogę wojewódzką, podjęliśmy decyzję o partycypowaniu w kosztach inwestycji. Na budowę nowego skrzyżowania przeznaczyliśmy 1,050 mln złotych - mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz.

 

Dotacja ta stanowi 50 proc. wszystkich kosztów budowy skrzyżowania, a przekazana zostanie w 2020 roku. Do realizacji całego zadania województwo łódzkie planuje przystąpić już w przyszłym roku. W ramach współpracy dokumentację projektowo-kosztorysową przygotuje Zarząd Dróg Wojewódzkich.

 

W tym rejonie miasto realizować będzie także inną inwestycję, na którą magistrat pozyskał ponad 1,6 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o budowie drogi dojazdowej do strefy B2 wraz z oświetleniem. Urząd Miasta jest w trakcie postępowania przetargowego. Umowę na realizację zadania planuje podpisać jeszcze w tym roku.


Jednak zanim ruszą roboty drogowe, teren trzeba uzbroić w sieć wodno-kanalizacyjną. Cała inwestycja w strefie może w sumie kosztować ponad 6 mln złotych. - Dzięki temu nasze tereny inwestycyjne przy ul. Czaplinieckiej staną się bardziej atrakcyjne. Mamy nadzieję, że działania te przyczynią się do pozyskiwania kolejnych inwestorów – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.


KZB

 

W tym rejoni miasto budować też będzie drogę dojazdową do strefy przemysłowej B2W tym rejonie miasto budować też będzie drogę dojazdową do strefy  B2

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl