Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

sciezka cegielniana 9104

 Zakończyła się budowa ścieżki rowerowej na ulicy Cegielnianej. Jej długość wynosi 985 m. To kolejny odcinek, po ulicy Ludwikowskiej i Żabiej, który został oddany w tym roku do użytku bełchatowian.

 

 

Rowerowy Bełchatów systematycznie powiększa swój zasięg, a i amatorów jazdy na dwóch kółkach wciąż przybywa. Rowerzyści mogą korzystać z ponad 27 km dróg i ciągów pieszo-rowerowych, które przedłużone są w niektórych miejscach o ścieżki biegnące lasem.

 

Ciąg pieszo-rowerowy na ulicy Cegielnianej na odcinku między ulicą Pabianicką i Piłsudskiego znacznie zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców tej okolicy, bowiem natężenie ruchu jest tam spore. To odcinek łączący dwie drogi dojazdowe - do Łodzi i Piotrkowa, z zabudową domków jednorodzinnych na całej długości. W ramach zakończonej właśnie inwestycji przebudowano również indywidualne wjazdy do posesji. Całość kosztowała ponad 668 tys. złotych i z uwagi na to, że jest to droga powiatowa, starostwo dołożyło połowę tej kwoty.

 

Nowy ścieżka rowerowa na Cegielnianej daje mieszkańcom komfortowe połączenie z centrum miasta, bowiem łączy się ze ścieżką na ulicy Pabianickiej. Dodatkowo, w tym roku miasto zawarło porozumienie z Urzędem Marszałkowskim w sprawie ścieżki rowerowej na ulicy Piłsudskiego od Pogodnej do granic miasta. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji.

 

W zakładce „Rowerem przez miasto” znajdują się propozycje tras i wycieczek rowerowych wraz z dołączoną mapką.

 APO

sciezka cegielniana 9082

 

sciezka cegielniana 9094

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl