Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto przystępuje do opracowania projektu "Strategia adaptacji do zmian klimatu Miasta Bełchatowa". Miejski plan adaptacji będzie lokalną odpowiedzią na globalne zmiany klimatu i elementem dbania o ekologiczne bezpieczeństwo kraju. Wszyscy mieszkańcy mogą składać swoje uwagi w magistracie do 3 października.


Bełchatów jest jednym z pięciu polskich miast, dla których zostanie opracowana strategia adaptacji do zmian klimatu. Podobne programy przygotowane będą także dla Tomaszowa Mazowieckiego, Siedlec, Ostrołęki i Nowego Sącza. Wszystkie miasta liczą poniżej 100 tys. mieszkańców. Plany reagowania na zmiany klimatyczne będą opracowane w ramach projektu Climcities („CLIMate change adaptation in small and medium size CITIES”, który jest finansowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG 2009 - 2014 (85 procent) i budżetu państwa (15 procent).


Bełchatów przystąpił do projektu w marcu tego roku. Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, podkreśla, że to jest to wielkie wyróżnienie dla miasta. - Dokument, który powstanie, będzie dla nas ważnym źródłem wiedzy o lokalnych zmianach klimatycznych. Będzie także wykorzystywany przy aplikowaniu o środki zewnętrzne. To, że udało nam się do tego programu dostać, to wielka zasługa naszej dobrej współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w Warszawie – dodaje prezydent.


Specjaliści zgodnie podkreślają, że jednym z najważniejszych wyzwań, które stają przed samorządami, jest dostosowanie się miast do zmieniających się warunków klimatycznych. To właśnie w miastach skutki tych zmian są odczuwane szczególnie dotkliwie.  W ramach projektu eksperci nie tylko przeanalizują zagrożenia, ale także będą aktywnie wspierać władze smorządowe i samych mieszkańców w odpowiednim reagowaniu na przewidywane zmiany klimatu i ich skutki. Wszystkie informacje o projekcie dostępne są TUTAJ.


Do 3 października, wszyscy zainteresowani strategią mogą składać swoje uwagi i wnioski:


- pisemnie na adres: Urząd Miasta, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów,
- ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta,
- drogą elektroniczną (nie jest wymagany podpis elektroniczny) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..


Wszystkie uwagi i wnioski będą rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Bełchatowa. 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl