Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Miasto przystępuje do opracowania projektu "Strategia adaptacji do zmian klimatu Miasta Bełchatowa". Miejski plan adaptacji będzie lokalną odpowiedzią na globalne zmiany klimatu i elementem dbania o ekologiczne bezpieczeństwo kraju. Wszyscy mieszkańcy mogą składać swoje uwagi w magistracie do 3 października.


Bełchatów jest jednym z pięciu polskich miast, dla których zostanie opracowana strategia adaptacji do zmian klimatu. Podobne programy przygotowane będą także dla Tomaszowa Mazowieckiego, Siedlec, Ostrołęki i Nowego Sącza. Wszystkie miasta liczą poniżej 100 tys. mieszkańców. Plany reagowania na zmiany klimatyczne będą opracowane w ramach projektu Climcities („CLIMate change adaptation in small and medium size CITIES”, który jest finansowany w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG 2009 - 2014 (85 procent) i budżetu państwa (15 procent).


Bełchatów przystąpił do projektu w marcu tego roku. Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska, podkreśla, że to jest to wielkie wyróżnienie dla miasta. - Dokument, który powstanie, będzie dla nas ważnym źródłem wiedzy o lokalnych zmianach klimatycznych. Będzie także wykorzystywany przy aplikowaniu o środki zewnętrzne. To, że udało nam się do tego programu dostać, to wielka zasługa naszej dobrej współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w Warszawie – dodaje prezydent.


Specjaliści zgodnie podkreślają, że jednym z najważniejszych wyzwań, które stają przed samorządami, jest dostosowanie się miast do zmieniających się warunków klimatycznych. To właśnie w miastach skutki tych zmian są odczuwane szczególnie dotkliwie.  W ramach projektu eksperci nie tylko przeanalizują zagrożenia, ale także będą aktywnie wspierać władze smorządowe i samych mieszkańców w odpowiednim reagowaniu na przewidywane zmiany klimatu i ich skutki. Wszystkie informacje o projekcie dostępne są TUTAJ.


Do 3 października, wszyscy zainteresowani strategią mogą składać swoje uwagi i wnioski:


- pisemnie na adres: Urząd Miasta, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów,
- ustnie do protokołu w siedzibie Urzędu Miasta,
- drogą elektroniczną (nie jest wymagany podpis elektroniczny) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Wszystkie uwagi i wnioski będą rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Bełchatowa. 

AP

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl