joombig banner rotation images

Menu

Szanowni Państwo,                     

Zapraszam Państwa serdecznie do odwiedzenia interaktywnej ekspozycji  PGE Giganty Mocy, która mieści się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie.Nasza ekspozycja w całości poświęcona jest procesom kształtowania się złóż węgla brunatnego, technologii jego wydobycia i produkcji energii elektrycznej, realizowanym w bełchatowskich oddziałach PGE GiEK S.A.
Ponieważ  naszym głównym celem jest upowszechnianie wiedzy wśród dzieci i młodzieży, wystawa wykorzystuje nowoczesne środki przekazu, takie jak: animacje, interaktywne gry  oraz stanowiska doświadczalne. Dzięki nim w prosty sposób tłumaczymy naszym zwiedzającym „jak to działa”. Ekspozycja podzielona jest na dwie części: pierwsza z nich poświęcona jest procesowi powstawania węgla brunatnego i przybliża nam czasy sprzed milionów lat. Spotykamy się w niej z prehistorycznymi zwierzętami, na czele z bełchatowskim mamutem. Za to druga część – opowiadająca o technologii wydobycia węgla i produkcji energii elektrycznej jest energetycznym królestwem wielkich maszyn. Dzięki niej możemy zobaczyć  jak pracują gigantyczne koparki w bełchatowskiej odkrywce oraz  poznać  zasady działania turbozespołu bełchatowskiej elektrowni. Nie zbraknie również spojrzenia na historię. Na ekspozycji pokazujemy jak wraz z budową bełchatowskiego kombinatu górniczo – energetycznego, zmieniało się nasze miasto. Możecie u nas m.in. obejrzeć jak powstawały bełchatowskie giganty widziane okiem dziennikarzy „Kroniki Filmowej” i wysłuchać opowieści osób, które były świadkami tych ważnych wydarzeń.
 
Przydatne informacje
 

Klienci indywidualni mogą zwiedzić ekspozycję PGE Giganty Mocy w godzinach:
Wtorek-Piątek 9:00-18:00: (Ostatnie wejście: godz. 16:00)
Sobota-Niedziela 11:00-19:00: (Ostatnie wejście: godz. 17:30)
Wejście na ekspozycję odbywa się w dowolnie wybranej przez zwiedzających godzinie i przebiega z wykorzystaniem audioprzewodnika. Każdy zwiedzający ma możliwość wyboru jednej z dwóch audiowycieczek: dla osób dorosłych lub dla rodzin z dziećmi.

 

Rezerwacja zwiedzania ekspozycji:
44 635 19 22
503 119 739
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacja i Kasa: 44 635 19 30
Sekretariat - Telefon/Fax: 44 635 00 48
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.gigantymocy.plDodatkowe atrakcje

Warto również dodać, że region Bełchatowa jest bardzo ciekawy pod względem turystycznym. Korzystając z zaproszenia do naszego miasta, możecie Państwo odwiedzić np. pobliską Górę Kamieńsk (gorakamiensk.info), która posiada rozmaite atrakcje (w tym wyciąg kanapowy, z którego rozciąga się piękna panorama na odkrywkę bełchatowską, ale również na okoliczne miejscowości i lasy. Możecie również zjechać  letnim torem saneczkowym. Zapraszamy także do odwiedzenie punktów widokowych największej kopalni odkrywkowej w Europie, zlokalizowane w niedaleko od Góry Kamieńsk położonym Kleszczowie oraz Żłobnicy (koniecznie zabierzcie ze sobą lornetki!).
Obiekt PGE Giganty Mocy położony jest z kolei w samym centrum Bełchatowa, przy zrewitalizowanym placu Narutowicza - miejscu spotkań mieszkańców i jednej z wizytówek Bełchatowa.
 
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie
Ekspozycja PGE Giganty Mocy

Załączniki:
Download this file (Giganty_ulotka_2xDL_wglad.pdf)Ulotka PGE Giganty Mocy[ ]275 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018