joombig banner rotation images

Menu

 

Osoby, które chciałby ubiegać się o stypendium sportowe, powinny złożyć wypełniony wniosek w terminie do 15 października każdego roku. Wnioski dotyczące nagród mogą być złożone w dowolnym terminie. 

 

Każdego roku prezydent Miasta Bełchatowa przyznaje nagrody pieniężne i wyróżnienia dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej (regulamin poniżej). Trenerzy oraz inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej mogą składać wnioski w dowolnym terminie. Jednak najlepiej wspomniane dokumenty złożyć do końca października. Zazwyczaj nagrody wręczane są podczas inaguracji roku sportowego, który przypada koniec roku. 

 

Wnioski, które można popbrać z załącznika poniżej, trzeba złożyć w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu (budynek przy ul. Kościuszki 15).

Artyści i sportowcy, łącznie dwudziestu dziewięciu uzdolnionych bełchatowian, otrzymało stypendia. W sumie powędruje do nich ponad 76 tys. zł. Dzięki wsparciu ze strony miasta młodzież będzie mogła rozwijać swoje pasje, szlifować umiejętności czy realizować kolejne projekty.

 

Wśród sportowców dominują lekkoatleci: Julia Grzelewska, Szymon Woźniak, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, Kacper Wośko, Aleksandra Dawidziak. Ale nie brakuje też tych, którzy wyróżniają się w tenisie ziemnym: Krzysztof Brezyna, kickboxingu: Alina Stasiak, piłce nożnej: Aleksander Szmigielski oraz taekwon-do: Zuzanna Maciejewska, Joanna Osowska, Amelia Dylewska, trójboju siłowym: Ida Lis i zapasach: Filip Kazimierczak. W sumie do stypendystów sportowych powędruje 56 tys. zł. Przez najbliższe 12 miesięcy każdy z nich będzie otrzymywał, w zależności od osiągniętych sukcesów, od 300 do 500 zł.

Osiemnastu artystów i czterdziestu sportowców zastało nagrodzonych stypendium Prezydenta Miasta Bełchatowa. Wśród stypendystów- artystów znaleźli się między innymi muzycy, plastycy i tancerze, którzy poprzez działalność w różnych obszarach twórczości przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury.

 

Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa na 2017 rok przyznano czterdziestu osobom, które czynnie uprawiają sport, reprezentują jeden z bełchatowskich klubów sportowych i mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie.

Prezydent Mariola Czechowska nagrodziła stypendiami utalentowanych bełchatowskich sportowców. Na ten cel z budżetu miasta zostało przeznaczonych 40 tys. zł. Stypendia sportowe Miasta Bełchatowa na 2016 rok przyznane zostały 23 osobom, które czynnie uprawiają sport, reprezentują jeden z bełchatowskich klubów sportowych i mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia w tej dziedzinie.

 

Wśród nich są lekkoatleci: Barbara Berłowska, Adam Patrzyk, Filip Chrosta oraz Igor Kalita. Wyróżnieni zostali także kolarze: Łukasz Kacperski, Erwin Misztela, Kacper Krawczyk, Dawid Pauliński, Karolina Stępień, Łukasz Nowicki, Paulina Stanisz, Wiktor Kaczmarek i taekwondziści: Krystian Gortat i Marta Mysur. Stypendia otrzymają również: Kacper Szafrański i Sebastian Majchrzak (piłka nożna); Mateusz Osowski, Daniel Stępień i Piotr Zerka (zapasy); Magda Stasiak (piłka siatkowa); Nikola Niepsuj i Marta Dudek (tenis ziemny); Wojciech Kaźmierczak (brydż sportowy).

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018