Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

30 października 2014 roku, podczas sesji Rady Miasta, bełchatowscy rajcy wyrazili zgodę na nadanie tytułu Honorowych Obywateli Miasta Bełchatowa członkom mistrzowskiej drużyny Polski w Piłce Siatkowej z 2014 roku.

Zgodnie z uchwałą tytuł Honorowego Obywatela trafił na ręce trenera reprezentacji i byłego zawodnika PGE Skry Bełchatów Stephana Antigi oraz siatkarzy: Krzysztofa Ignaczaka, Karola Kłosa, Mateusza Miki, Marcina Możdżonka, Michała Winiarskiego, Mariusza Wlazłego, Andrzeja Wrony, Pawła Zagumnego, a także Pawła Zatorskiego.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy: „21 września 2014 roku to data, która niewątpliwie przejdzie do historii polskiego sportu. Tego dnia polscy siatkarze – pokonując w meczu finałowym reprezentację Brazylii – zdobyli Mistrzostwo Świata. Na osiągnięcie tego sukcesu polscy kibice czekali 40 lat. Jednak jest to także szczególne wydarzenie dla Bełchatowa i jego mieszkańców. Członkowie zespołu, który sięgnął po złoto to w większości zawodnicy, którzy zasilali szeregi PGE Skry Bełchatów – na co dzień związani z Bełchatowem i utożsamiani z naszym miastem. W obliczu tak znaczącego wydarzenia, nie można nie docenić wysiłku zawodników, pominąć trudu trenerów i nie cieszyć się z tak wspaniałych dokonać. Dzisiaj na naszych oczach dokonuje się historia, której i Bełchatów jest częścią. Jako mieszkańcy tego miasta jesteśmy wdzięczni i szczęśliwi zarazem. Jeśli – jako społeczność Bełchatowa – możemy w jakiś sposób dać dowód naszego uznania to tylko w jeden – nadać członkom Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej z 2014 roku tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bełchatowa.”

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl