Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konrada Piechockiego wszyscy kibice piłki siatkowej kojarzą z sukcesami PGE SKRY Bełchatów. Mało kto wie, ze urodził się w 1969 roku w Szczecinie i jest absolwentem tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego. Z Bełchatowem,  związany jest od prawie dwudziestu lat. W roku 1991 rozpoczął tu pracę trenera grup młodzieżowych w klubie piłki siatkowej Skra.

 

Jego kariera zawodowa uwarunkowana jest historią bełchatowskiego klubu i jego kolejnych sukcesów. Kiedy w 1999 roku, po awansie SKRY do serii A pierwszej ligi piłki siatkowej, pojawiła się konieczność zatrudnienia menadżera klubu, został nim Konrad Piechocki. Stanowisko swe pełnił aż do roku 2004, w którym to powołano Sportową Spółkę Akcyjną „KPS SKRA Bełchatów”. Zmiany w strukturze organizacyjnej spółki wywołały również zmiany w życiu zawodowym dotychczasowego menadżera. Wybrany na stanowisko wiceprezesa, nadzorował i koordynował przygotowania spotkań zarówno ligowych, jak i pucharowych. Pracę w SKRZE połączył z powodzeniem z dodatkowymi zajęciami m.in. w Wydziale Rozgrywek PZPS oraz Komisji Rewizyjnej Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej. W 2007 roku Konrad Piechocki wybrany został Prezesem PGE SKRY Bełchatów.

Jak sam twierdził, największy sukces przyniósł jemu, a także klubowi rok 2008: udało się obronić mistrzostwo Polski i zorganizować Final Four, uważany przez wielu za najlepszy w historii.


To jednak nie koniec sukcesów. Rok później PGE SKRA zdobyła klubowe wicemistrzostwo świata, a Konrad Piechocki uzyskał z rąk Prezydenta tytuł Honorowego Obywatela Bełchatowa, za szczególny wkład w promocję miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl