Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Kiedy w 2006 roku obejmował posadę trenera w Skrze Bełchatów, nikt nie liczył na tak znamienite osiągnięcia. Dziś Daniel Castellani jest nie tylko uznawanym na całym świecie trenerem, ale i Honorowym Obywatelem Bełchatowa.


Urodzony w Buenos Aires 21 marca 1961 r. argentyński trener i były siatkarz jest dziś znany każdemu Polakowi. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczął w klubie Boca Juniors. Do kadry trafił w wieku siedemnastu lat. Ceniony w kraju i za granicą osiągnął wiele sukcesów, zdobywając m.in.: 1. miejsce w Mistrzostwach Ameryki Południowej Juniorów, brązowy w Mistrzostwach Świata w 1982 r., a także Puchar CEV w 1985 roku. Dwukrotnie uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles oraz w Seulu, gdzie zdobył wraz z zespołem brązowy medal.

 

 

 

 

 

 


Karierę zawodniczą zakończył w 1993 roku, kiedy to został trenerem reprezentacji Argentyny. Przez sześć lat ciężkiej pracy doprowadził drużynę do wielu  sukcesów m.in. do wicemistrzostwa Ameryki Południowej (1993), a także do zdobycia złotego medalu w Igrzyskach Panamerykańskich (1995).


W 2001 roku Castellani objął włoski klub Gioia del Colle i wprowadził zespół z serii B do serii A. Postanowił jednak wrócić do kraju i poprowadzić Bolivar Signia (Drean Bolivar), dwukrotnie zdobywając z nim mistrzostwo ligi argentyńskiej.


Do Polski trafił w sierpniu 2006 roku, kiedy to objął posadę trenera Skry Bełchatów.  Prowadzona przez niego drużyna odniosła wiele sukcesów, zdobywając m.in. Puchar Polski w latach 2007, 2009, a także tytuł Mistrza Polski w latach 2007-2009. W 2008 roku w turnieju Final Four Ligi Mistrzów (Indesit European Champions League) zajął ze swoimi podopiecznymi trzecie miejsce.


16 stycznia 2009 roku zarząd PolskiegoZwiązku Piłki Siatkowej wybrał  Daniela Castellaniego na selekcjonera męskiej reprezentacji piłki siatkowej. Niespełna 9 miesięcy później, drużyna wywalczyła pierwszy w jej historii złoty medal Mistrzostw Europy.

 

 

Za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu i osiągnięcia w pracy szkoleniowej Prezydent RP nadał trenerowi reprezentacji Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

 

W listopadzie 2009 roku na mocy uchwały, Rada Miejska w Bełchatowie nadała Danielowi Castellaniemu tytuł Honorowego Obywatela Miasta, doceniając jego szczególny wkład w promocję Bełchatowa na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl