Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Zapraszali na uroczystości rocznicowe.

 

Bełchatowianie będą wspominać walczących w II wojnie światowej. W piątek, 31 sierpnia, pracownicy urzędu miasta zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w rocznicowych obchodach. Były białe i czerwone róże, a także flagi. Każdy otrzymał program uroczystości. Miejskie obchody rocznicy wydarzeń z września 1939 roku tradycyjnie odbędą się w pierwszy weekend września w Grocholicach i na Górach Borowskich. Na obchody 79. rocznicy wybuchu wojny zapraszają Mariola Czechow­ska, prezydent Bełchatowa, Ro­man Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska oraz ks. Ireneusz Sikora, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach.

 

Uroczystości 1 września w Grocholicach, rozpoczną się o godz. 16:20 spotkaniem w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Szkolna 10). Uczniowie „piątki” specjalnie na tę okazję przygotowali montaż złożony z wierszy i piosenek. O godz. 17 w kościele Wszystkich Świętych zostanie odprawione nabożeństwo. Mszy św. będzie towarzyszyć wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”. Podobnie, jak w latach poprzednich i w tym roku otrzymają ją zasłużeni dla Bełchatowa. Zaraz po liturgii planowany jest przemarsz na cmentarz przy ul. Tylnej, gdzie ok. godz. 18:30 rozpocznie się część patriotyczna. Mieszkańcy, pod pomni­kiem poległych w obronie Ojczyzny, złożą kwiaty. Będzie też apel poległych i salwa honorowa, które wykonają członkowie bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

 

Druga część uroczystości zaplanowa­na jest na niedzielę, 2 września. Miej­scem spotkania tradycyjnie będą Góry Borowskie (miejscowość Borowa), gdzie o godz. 10 zostanie odprawione nabożeństwo. Później będą przemówienia, a także apel poległych i salwa honorowa. Zaplanowane jest również złożenie kwiatów pod pomnikiem pamięci walczących w czasie Kampanii Wrześniowej.

 

Do udziału w uroczystościach, zarów­no tych w Grocholicach jak i u stóp Góry Borowskiej, organizatorzy zachęcają także poczty sztandarowe szkół, stowarzyszeń oraz zakładów pracy.

 

Na obchody 79. rocznicy wybuchu wojny zapraszają Mariola Czechow­ska, prezydent Bełchatowa, Ro­man Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska oraz ks. Ireneusz Sikora, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach.

 

AD-A

Były też flagi

Były też programy

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl