Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent RP Andrzej Duda przekazał wieczne pióro z odręcznie napisanym liścikiem na aukcję, wspierającą budowę posągu Józefa Piłsudskiego w Bełchatowie.

 

Klasyczne, eleganckie pióro z napisem ,,Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej” odebrała podczas wizyty w Warszawie Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Spotkanie z głową państwa dotyczyło obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przede wszystkim tego, co dzieje się z okazji tej rocznicy w Bełchatowie.

 

- Rozmawialiśmy o imprezach, które już się odbyły, m.in. Pikniku z Marszałkiem i premierze koncertu patriotycznego oraz kolejnych naszych planach związanych z uczczeniem tej rocznicy – mówi prezydent Czechowska. - Mamy w kalendarzu zaplanowanych wiele wydarzeń, dla mieszkańcow w różnym wieku. Bardzo dużo dzieje się w naszych szkołach.

 

 

Jednym z celów wizyty było zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy do Bełchatowa na główne uroczystości stulecia odzyskania niepodległości, które odbędą się 11 listopada. - Gdyby pan prezydent wziął udział w tym wydarzeniu i odsłonięcia posągu marszałka Józefa Piłsudskiego, byłoby to dla Bełchatowa i mieszkańców bardzo duże wyróżnienie – dodaje prezydent Czechowska.

 

Podsumowaniem spotkania było przekazanie przez prezydenta Dudę wiecznego pióra. Dołączony jest do niego odręcznie napisany list z podziękowaniami dla darczyńcy. Dar od prezydenta RP trafił do Społecznego Komitetu Budowy Posągu Józefa Piłsudskiego w Bełchatowie i z pewnością stanie się atrakcją jednej z licytacji.

 

Posąg Józefa Piłsudskiego odsłonięty zostanie 11 listopada. Stanie w części reprezentacyjnej placu Wolności, gdzie od marca trwa rewitalizacja. Od ubiegłego roku trwa społeczna zbiórka pieniędzy na jego budowę.

 

Pióro od prezydenta Andrzeja Dudy dla Bełchatowa

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl