joombig banner rotation images

Menu
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but tenis is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Bełchatów sportem stoi. Mamy perełki w siatkówce, piłce nożnej, a także lekkiej atletyce czy kolarstwie. Być może wkrótce bełchatowskie talenty pojawią się również w tenisie ziemnym. Do trenowania właśnie tej dyscypliny chętnych nie brakuje.

 

Miasto wspiera kolejną inicjatywę propagującą zdrowy i sportowy styl życia. Od września przy Bełchatowskim Towarzystwie Sportowym „AS” działa sekcja tenisa ziemnego. Na początku szkoliło się w niej kilkanaście dzieciaków. Dziś sekcję tworzy czterdziestoosobowa grupa dziewcząt i chłopców do trzynastu lat. „Od dłuższego już czasu planowaliśmy stworzyć ofertę dla najmłodszych bełchatowian. Administrując miejskimi kortami tenisowymi przekonaliśmy się, że w Bełchatowie jest wiele dzieci interesujących się właśnie taką dyscypliną sportową. Dzięki wsparciu prezydenta miasta, który zawsze wychodzi naprzeciw naszym inicjatywom, udało się stworzyć atrakcyjny projekt. Dzieci mają zapewnione szkolenie na najwyższym poziomie, zaś rodzice nie ponoszą z tego tytułu wysokich kosztów” - mówi Marek Andrzejewski, Prezes BTS „AS” dodając, że najmłodsza zawodniczka trenująca w sekcji ma cztery lata. Dla tych najmłodszych przygotowany jest oczywiście specjalny sprzęt – mini siatki, miękkie piłki czy rakiety o odpowiedniej długości i wadze. „Inwestycja w dzieci i młodzież to najlepsza inwestycja. Dlatego w w przyszłości chcielibyśmy rozszerzyć sekcję o kolejne roczniki. Być może już dziś wśród trenujących są talenty, które za kilka lat będą reprezentować Bełchatów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Dzięki projektowi młodzi sportowcy mogą odkrywać i rozwijać swoje umiejętności. Jestem przekonany, że projekt stworzy wspólnie z BTS AS w w perspektywie czasu przyniesie jak najlepsze rezultaty" - powiedział Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa. Młodzi adepci trenują trzy razy w tygodniu w grupach kilkuosobowych. Każdy zawodnik został wyposażony w specjalny strój – koszulkę oraz spodenki lub tenisowe spódniczki dla dziewcząt. Na początek sekcja zapewnia także rakietę. Zadowolenia z zajęć nie kryją sami adepci. „Bardzo lubię te zajęcia. Spotykamy się często i gramy bardzo dużo meczy. Dzięki temu mam też nowych kolegów, z którymi mam wspólne zainteresowania. Trener przekazuje mi dużo informacji, dzieli się wiedzą” - mówi Grzegorz Puźniak. Jego kolega Kacper Komicz dodaje: „Na początku interesowałem się wieloma sportami, jednak zwyciężył tenis. Trenuje go już od dłuższego czasu. Moją prawdziwą idolką jest Sarena Williams – chciałbym w przyszłości grać tak dobrze jak ona”. Projekt pozytywnie oceniają także rodzice: „Pomysł trafiony w dziesiątkę. Dzieciaki grają ze sobą, podpatrują od lepszych, jak można grać. Uczą się także zasad fair play i zdrowej rywalizacji” - powiedział Grzegorz Komicz. Jarosław Matuszewski, tata 10-letniej Pauli podsumowuje: „Bardzo fajnie, że stworzyła się większa grupa. Jest rywalizacja między dziećmi, widać duże zaangażowanie trenera”.

 

Zdobyte do tej pory umiejętności młodzi sportowcy zaprezentowali podczas I mistrzostw sekcji tenisa. Zawody odbyły się w niedzielę, 15 grudnia w bełchatowskiej Hali Energia. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych – do dziesięciu i do czternastu lat. „W mistrzostwach zagrali ci, którzy najbardziej się wyróżniają. To dla nich nagroda za zrobione postępy. Turniej pokazał, że dzieciaki dobrze sobie radzą. Mecze były bardzo dobre, a rywalizacja zacięta. Na ten czas, który trenują adepci pokazali naprawdę wysoki poziom - powiedział trener Piotr Radziejewski - nie chcemy zapeszać, ale już widać, że w sekcji są osoby, które przejawiają szczególne predyspozycje i zapowiadają się bardzo dobrze. Zobaczymy jednak jak będą sobie radzić na kolejnych turniejach”. Podczas pierwszych mistrzostw – w kategorii do dziesięciu lat bezkonkurencyjny okazał się Piotr Puźniak. Druga lokata przypadła Pauli Matuszewskiej, zaś trzecia Kacprowi Komicz. Tuż za podium uplasowali się: Antoni Uryszek, Igor Mikołajczyk i Hanna Stępień. W starszej kategorii – do czternastu lat wygrał Grzegorz Puźniak. Miejsce drugie wywalczył Bartek Sztajerowski, zaś trzecie Lucia Lecouna. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Kuba Sztajerowski, Michał Sujewicz, Franciszek Stępień i Szymon Mikła. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

 

Zamieścił: TK

Autor: AD-A

 


Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://www.belchatow.pl/images/tenis

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020