joombig banner rotation images

Menu

17 Uliczny Bieg Bełchatowska Piętnastka17. edycja Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka” okazała się rekordowa pod względem startujących. W niedzielę 17 listopada br. ulicami Bełchatowa przebiegło blisko 800 biegaczy z Polski i zagranicy.

 

Uliczny Bieg „Bełchatowska Piętnastka”, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Bełchatowa cieszy się coraz większą renomą, popularnością i uznaniem wśród amatorów, jaki i zawodowych biegaczy. Potwierdzeniem jest tegoroczna rekordowa liczba uczestników. W niedzielę, 17 listopada br. spod Hali Energia w Bełchatowie, punktualnie o godzinie 12:00 wystartowało ponad 720 osób, dla porównania w ubiegłym roku linię mety przekroczyło 610 biegaczy. Podobnie jak w roku poprzednim, równolegle do „Piętnastki” zorganizowano także bieg rekreacyjny oraz marsz nordic walking na dystansie 5 km. Wzięło w nim udział 47 osób.

 

 

W tegorocznej edycji biegu oprócz zawodników z kraju na starcie nie brakowało także gości z zagranicy. I to właśnie oni uplasowali się w czołówce „Bełchatowskiej Piętnastki”. W klasyfikacji generalnej biegu głównego zwyciężył Oleksander Matvichiuk – w barwach słowackiego klubu. Jako drugi linię mety przekroczył Ukrainiec Ruslan Savchuk. Na miejscu trzecim uplasował się reprezentant Ukrainy – Bogdan Semenowycz – zwycięzca ubiegłorocznej 16. edycji „Bełchatowskiej Piętnastki”. Tuż za podium, na czwartym miejscu znalazł się pierwszy Polak – Marcin Błaziński z Lublińca. Wśród kobiet pierwsze trzy miejsca zajęły: Vita Poteruk z Ukrainy oraz dwie Polki:  Karolina  Górna z Kalisza i Ewa Brych-Pająk z Częstochowy.

 

Poza klasyfikacją generalną, nagrody przyznano dla najlepszych biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nie zabrakło również wyróżnień dla najszybszych biegaczy i biegaczek z Bełchatowa. W tym roku bełchatowianie stanowili silną grupę 127 zawodników. Pierwszy na linii mety, wśród bełchatowian, okazał się Tomasz Owczarek – w klasyfikacji generalnej open zajął 17 miejsce. Z kolei najlepszą zawodniczką z Bełchatowa została Anna Żyłka – w klasyfikacji generalnej kobiet zajęła 20 miejsce.

 

Niezależnie od zajętego miejsca każdy biegacz, który ukończył „Piętnastkę” otrzymał wyjątkowy medal – w kształcie granic administracyjnych Bełchatowa. Na zwycięzców czekały również puchary, statuetki oraz nagrody pieniężne, rzeczowe, czy gadżety miejskie. Puchary oraz nagrody dla najlepszych zawodników wręczali Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa, Janusz Mękarski, wiceprezydent Bełchatowa oraz Bogdan Krawczyk – w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego. Symboliczne medale i upominki otrzymali także uczestnicy biegu rekreacyjnego oraz marszu nordic walking.

 

W „Bełchatowskiej Piętnastce” uczestniczyło także pięciu przedstawicieli Pardubic – czeskiego miasta zaprzyjaźnionego z Bełchatowem. W biegu Czesi osiągnęli bardzo dobre wyniki – najlepszy z nich, Milan Uchytil zajął w klasyfikacji generalnej 10 miejsce.

 

Wszystkim biegaczom i biegaczkom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej 18. edycji Ulicznego Biegu „Bełchatowska Piętnastka”.

 

Szczegółowe wyniki, z podziałem na poszczególne kategorie, można sprawdzić na stronie www.pietnastka.belchatow.pl. Zachęcamy również do uważnego śledzenia strony www.belchatow.pl. 

 

Współorganizatorami „Bełchatowskiej Piętnastki” są Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Klub Biegacza „Spartakus”. Organizatorzy biegu dziękują wszystkim sponsorom, partnerom i patronom medialnym.

 

 

Autor: AR

Zamieściła: AD-A

 


 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020