joombig banner rotation images

Menu

 

Na sportowców, którzy ukończą triathlon czekają pamiątkowe medale Na sportowców, którzy ukończą triathlon czekają pamiątkowe medale

 

21 lipca Bełchatów, po raz trzeci już, będzie jednym z przystanków Triathlon Energy. To widowiskowe, pełne energii i sportowych emocji zawody, w których wystartować mogą także bełchatowianie. Zapisy wciąż trwają, na liście startowej jest już ponad trzystu zawodników. Podczas zawodów kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu, sprawdźcie szczegóły.

 

Pływanie w zbiorniku Słok, jazda na ro­werze, bieg ulicami miasta – to dyscypliny, w których zmierzą się uczestnicy Bełcha­tów Triathlon Energy. Ile w sumie pokonają kilometrów? Zależy od tego, jaki wybiorą dystans. Pierwszy to ½ IM, czyli 1,9 km pły­wania, 90 km roweru i 21,1 km biegu, drugi to ¼ IM: 0,950 - 45 - 10,55 i ostatni – 1/8 IM: 0,475 – 22,4 – 5,25. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. Sportowcy będą rywalizować w jednej z sześciu kategorii wiekowych.

 

Ci, którzy nie czują się na siłach, aby wystartować we wszystkich trzech dyscy­plinach, mogą zebrać drużynę i rywalizo­wać w sztafecie. Potrzebne są trzy osoby, każda sprawdzi się w jednej z konkurencji. Dystanse są takie same jak dla indywidual­nych zawodników.

 

Zapisy wciąż trwają, ale nie ma co zwle­kać. Na listach startowych jest już blisko 200 osób. W dwóch poprzednich edycjach bełchatowskiego Triathlon Energy linię mety przekroczyło każdorazowo ponad 400 zawodników. Miejskie Centrum Spor­tu - współorganizator imprezy - szacuje, że i tym razem będzie podobnie. Każdy, kto chce wystartować w triathlonie, powinien się zarejestrować na stronie: www.timerecords.pl i uiścić opłatę startową, która zależna jest od wybranego dystansu. Szczegółowe informacje dostępne są stronach belcha­tow.pl, a także www.mcs.belchatow.pl.

 

- Triathlon Energy to impreza, która przyciąga do Bełchatowa sportowców z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cie­szy się także wśród bełchatowian oraz ich kibiców, którzy mogą wspierać swoich bo­haterów w rodzinnym mieście – mówi Ma­riola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – To świetne wydarzenie, pełne sporto­wych emocji i wzruszeń. Jestem przeko­nany, że i tym razem zawodnikom spodo­ba się Bełchatów i widowiskowy finisz w samym sercu miasta – dodaje Marcin Szymczyk, dyrektor MCS i podkreśla, że triathlon to impreza zarówno dla pro­fesjonalistów, jak i amatorów: - Udział w nim może wziąć każdy, kto czuje się na siłach. Ukończenie tego typu rywalizacji to ogromna satysfakcja i mobilizacja do prze­łamywania kolejnych sportowych barier.

 

Utrudnienia w ruchu - szczegóły

 

21 lipca (niedziela) w związku z rozgrywaniem zawodów LOTTO Triathlon Energy Bełchatów wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w Bełchatowie, a także w Porębach, Grocholicach i na Słoku.

 

- w godz. 8:00 - 13:30 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie droga powiatowa od skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW484 poprzez Rząsawę, Słok - Młyn aż do skrzyżowania w Dąbrowie.

 

- w godz. 10:30 - 14:00 całkowicie wyłączona z ruchu zostanie pas drogi wojewódzkiej DW484 na odcinku do ulicy Armii Krajowej w Bełchatowie oraz ulice Armii Krajowej do Goethla, Staszica od Goetla do Okrzei, Okrzei, Kwiatowa aż do Placu Narutowicza.

 

- w godz. 11.00 - 16.30 całkowicie wyłączone z ruchu zostaną ulice w centrum miasta ulica Lecha i Marii Kaczyńskiehc oraz ulica Czyżewskiego od ronda Lecha i Marii Kaczyńskich w kierunku, miejscowości Dobiecin na odcinku 2,6 km.

 

Traihloniści bęą pływać, jechać na rowerze i biecTraihloniści bęą pływać, jechać na rowerze i biec

 Na najlepszych sportowców czekają nagrody

AD-A

Aktualności

 

dzien babciidziadka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020