joombig banner rotation images

Menu

Już 9 listopada br. odbędzie się II Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Strzel gola dla Karola”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Księża Sercanie i Ruch Sercańskiej Młodzieży organizują II Turniej Piłki Nożnej pod hasłem: „Strzel gola dla Karola”. Poprzez zawody organizatorzy chcą ukazać młodym ludziom, jak wielkim miłośnikiem sportu, a przede wszystkim piłki nożnej, był Karol Wojtyła. „Kiedyś w czasach swojej młodości to On kopał piłkę i strzelał gole, teraz to my chcemy oddać Mu hołd, strzelając bramki dla Niego w tym wyjątkowym turnieju” – mówi koordynator zawodów, ks. Adam Gucwa SCJ par. N.M.P. Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatów.

 

Inicjatywę wspiera również Prezydent Miasta Bełchatowa. „Zagadnienie sportu, walki w zgodzie z zasadami „fair play”, współzawodnictwa opartego na poszanowaniu człowieka zajmowały ważne miejsce w papieskim nauczaniu. Doceniam fakt, że organizatorzy II Turnieju Piłki Nożnej chcą poprzez sport upamiętnić Wielkiego Papieża, który był zapalonym sportowcem i przyjacielem sportowców” – mówi prezydent Marek Chrzanowski.

 

W turnieju wezmą udział chłopcy w wieku gimnazjalnym i licealnym z Bełchatowa i okolic. Do udziału w rozgrywkach zgłosiły się aż 32 drużyny – aż o 18 więcej niż w roku ubiegłym. Każda z nich liczy po 8 zawodników: 5 graczy podstawowych i 3 graczy rezerwowych. Na zawodach będzie obowiązywać system gry „każdy z każdym”. Początek rozgrywek odbędzie się o godzinie 9:00. Faza wstępna będzie przeprowadzona jednocześnie na dwóch salach gimnastycznych: gimnazjaliści rozegrają pierwsze mecze w Publicznym Gimnazjum nr 3, z kolei licealiści w II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie. Począwszy od ćwierćfinałów, które zaplanowane są około godz. 13:30 – wszystkie dalsze etapy turnieju będą rozgrywane w sali gimnastycznej II LO. Zakończenie rozgrywek i mecz finałowy przewidziane są na godz. 16:00.

{nomultithumb}

 

II Turniej Piłki Nożnej pod patronatem prezydenta Bełchatowa

 

Oficjalne wręczenie pucharów, nagród i pamiątkowych dyplomów odbędzie się dzień po zawodach – 10 listopada br. o godz. 16:00 w Herbaciarni w Domu Parafialnym na os. Dolnośląskim.

 

Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy powodzenia i wielu sportowych emocji.

 

Autor: AR

Zamieściła: AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020