joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowski Bieg Niepodległości8 listopada wystartuje „Bełchatowski Bieg Niepodległości”. W zawodach, tradycyjnie wezmą udział dzieci, młodzież i dorośli.

 

Już po raz jedenasty bełchatowianie wystartują w Biegu Niepodległości. Zawody to nie tylko okazja, by sprawdzić swoje sportowe umiejętności, ale także uczcić kolejną – 95. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności. W biegu mogą wziąć udział zarówno chłopcy, jak i dziewczęta ze szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Organizatorzy – Prezydent Miasta Bełchatowa, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Muzeum Regionalne przewidzieli także kategorię „Open” z podziałem na klasyfikację kobiet i mężczyzn. W zależności od kategorii, biegacze będą mieć do pokonania dystans o długości 800 lub 1600 metrów. Trasa, tradycyjnie będzie przebiegać parkiem Olszewskich – wokół Muzeum Regionalnego. Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej.

 

„Bieg ma szczególny historyczny kontekst. Start uczniów w zawodach jest manifestacją przynależności narodowej, przywiązania do historii Polski, uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Symbolika biegu skłoniła jego organizatorów do ufundowania przechodniego Krzyża Niepodległości. Każdego roku trafia on do szkół, które najlepiej wypadły w biegu” – mówi Wiktor Rydz, Koordynator Zespołu ds. Kultury i Sportu w bełchatowskim Urzędzie Miasta. Bieg rozpocznie się o godz. 10:00. Jako pierwsze wystartują zawodnicy z podstawówek, ok. godz. 11:00 gimnazjaliści, zaś ok. 12:45 biegacze z kategorii szkół ponadgimnazjalnych i „Open”. Dekoracja zwycięzców będzie się odbywała po zakończeniu każdej kategorii.

 

Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 7 listopada br. do godz. 12.00. Bezpośrednio przed startem w dniu zawodów należy dostarczyć do biura zawodów listę startujących z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły. Każdy startujący zobowiązany jest do posiadania karteczki z nazwiskiem, imieniem, rocznikiem i pieczątką  szkoły. W kategorii szkół podstawowych do każdego biegu (kategorii wiekowej) można zgłosić po 5 zawodników/czek. W kategorii szkół gimnazjalnych do każdego biegu (kategorii wiekowej) można zgłosić po 10 zawodników/czek. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zgłoszenia bez ograniczeń ilościowych. Wszystkie szczegóły oraz karta zgłoszeniowa w załącznikach poniżej.

 

 

Do pobrania:

>>> Regulamin "Bełchatowski Bieg Niepodległości"

>>> Karta zgłoszeniowa

>>> Karta startowa

 

 

Autor, zamieściła: AD-A


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020