joombig banner rotation images

Menu

Już 23 października rozpoczną się Mistrzostwa Świata Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Wśród Polaków, którzy pojechali do hiszpańskiego Benidrom są także reprezentanci Bełchatowa.

 

 

Po raz pierwszy w historii bełchatowskiego taekwon-do Bełchatów ma swoich przedstawicieli, w grupie dziewcząt i chłopców, powołanej do ścisłej Kadry Narodowej. Marta Mysur będzie reprezentować seniorki. Wystartuje w dwóch konkurencjach – układach mistrzowskich 3 DAN oraz technikach specjalnych, w których aktualnie jest wicemistrzynią Polski. Zaś Krystian Gortat będzie rywalizował w kategorii poniżej 62 kg. Przed nim walki indywidualne i drużynowe. Mimo młodego wieku, bełchatowianin na swoim koncie ma wiele imponujących sukcesów.

 

Obydwoje trenują w Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do pod okiem Wiktora Karnawalskiego. Warto dodać, że Marta Mysur i Krystian Gortat zostali także docenieni przez samorząd. Za szczególne osiągnięcia sportowe, zostali oni wyróżnieni Nagrodą Prezydenta Miasta Bełchatowa. Marek Chrzanowski życzy młodym sportowcom jak najlepszych wyników i dziękuje, że poprzez swoje osiągnięcia promują Miasto.

 

Wyjazd na mistrzostwa poprzedziło tygodniowe zgrupowanie w Spale. Kadrowicze – blisko siedemdziesięcioosobowa grupa, poświęcili ten czas na ostatnie przygotowania. Od poniedziałku, 21 października zawodnicy przebywają już w Hiszpanii, gdzie w dniach 23-24 października odbędą się zmagania turniejowe.

 

Autor, zamieściła: AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019