joombig banner rotation images

Menu

13 stycznia odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnejBełchatowianie będą grać dla Patrycji, która potrzebuje pomocy. Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia w hali "Energia" odbędzie się II Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, początek o godz.8:30. Rozgrywkom będą towarzyszyć licytacje oraz zbiórka nakrętek.


„Piłkarze dzieciom” – pod takim hasłem w hali Energia odbędzie się w sobotę 13 stycznia II Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej. Tym razem każdy chętny będzie mógł dołożyć swą cegiełkę do pomocy 18-letniej Patrycji.


– Naszą główną ideą jest niesienie pomocy potrzebującym dzieciom, głównie małoletnim, którzy mają przed sobą jeszcze całe życie. Po ubiegłorocznym sukcesie, gdzie na rzecz 14-letniej Amelki udało się zebrać ponad 2 tys. zł, liczymy że Patrycji przekażemy podobną bądź większą kwotę – tłumaczy Marcin Kowalski, jeden z organizatorów turnieju.


Patrycja Oszczyk jest podopieczną Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Bełchatowie. To właśnie wychowanków tego ośrodka wspiera „Zakręcona pomoc”. Do czerwca  2018 roku zbierane będą nakrętki, zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup niezbędnego sprzętu do rehabilitacji nastolatki. Patrycja cierpi na zanik mięśni czyli uszkodzenie linii ośrodkowej mózgu, w wyniku czego doszło do niedowładu lewostronnego. W leczeniu tego schorzenia największe znaczenie ma ruch, jedną z najlepszych form aktywności, polecanych przez lekarzy, jest jazda na rowerze. Aby Patrycja mogła w pełni korzystać z tej formy rehabilitacji, potrzebny jest zakup roweru stacjonarnego. Koszt takiego urządzenia waha się między 3 a 4 tys. złotych. Zbiórka nakrętek ma pomóc w sfinansowaniu zakupu takiego sprzętu. Żeby pomóc, wystarczy przynieść je na najbliższy turniej w Hali Energia lub do siedziby CKP w Bełchatowie (ul. Czapliniecka 96). W holu szkoły stoi specjalna skrzynka, do której można wrzucić nakrętki.


II Halowy Turniej Piłki Nożnej rozpocznie się o godz. 8.30 już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Wstęp do hali Energia jest oczywiście bezpłatny. Warto przypomnieć, że pierwszą edycję turnieju wygrała reprezentacja NSZZ Policjantów z Bełchatowa. Drugie miejsce przypadło „Smakoszom”, a trzecie ESPN Bełchatów. Wszystkie trzy drużyny zobaczymy i tym razem, a oprócz nich udział w zawodach wezmą przedstawiciele firm i instytucji powiatu bełchatowskiego.


W trakcie piłkarskich zmagań będzie można także bezpośrednio wesprzeć podopieczną Fundacji „Nauka i Kultura”, która potrzebuje specjalistycznego sprzętu do dalszej rehabilitacji. Będzie to możliwe m.in. poprzez udział w licznych licytacjach, na które trafią podarunki przekazane przez PGE Skrę i PGE GKS Bełchatów. Przy okazji turnieju będzie również można przynosić nakrętki na rzecz zbiórki „Nakręć się na pomaganie, razem możemy więcej!”.

 

AP, MCS

 

Nakrętki dla Patrycji będą zbierane do czerwca 2018 roku

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018