joombig banner rotation images

Menu

Reprezentacja Polski w futsau zagrała w BełchatowieZwycięstwem reprezentacji Polski w futsalu zakończyło się poniedziałkowe święto sportu w Bełchatowie. Polacy pokonali w pierwszym z dwóch spotkań towarzyskich Gruzję 4:2, a mecz oglądało blisko 1,5 tys. widzów. Przed biało-czerwonymi już niedługo Mistrzostwa Europy w futsalu.

Mecz poprzedziło wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”, któremu towarzyszyła biało-czerwona kartoniada na obu trybunach. Następnie podopieczni Błażeja Korczyńskiego wspierani dopingiem bełchatowskiej publiczności – w głównej  mierze kibiców piłkarskiego PGE GKS Bełchatów – rozpoczęli pojedynek, w którym żadna ze stron nie odpuszczała, dzięki czemu byliśmy świadkami bardzo ciekawego widowiska.

Polacy zmierzyli się z Gruzinami w hali Energia

Jako pierwsi bramkę zdobyli Gruzini, a dokładniej Nika Kurtanidze. Cztery minuty później wyrównał dość szczęśliwie wyrównał Mikołaj Zastawnik, który za chwilę był autorem drugiego gola dającego gospodarzom prowadzenie 2:1. Radość nie trwała długo, ponieważ za moment fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Murtaz Kakabadze i na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 2:2.

Drugą odsłonę gry lepiej rozpoczęli Polacy, którzy z pełnym zaangażowaniem dążyli do zdobycia trzeciego gola. Tej sztuki dokonali dopiero w końcówce spotkania, a dokładniej uczynił to w 34. minucie Sebastian Wojciechowski. Cztery minuty później wynik podwyższył Robert Gładczak i było już pewne, że biało-czerwoni tego meczu nie przegrają.

We wtorek, 5 grudnia obie drużyny spotkały się po raz drugi, tym razem w Częstochowie. I tym razem Polacy okazali się lepsi pokonując Gruzinów 3:1. Dla reprezentacji Polski ten dwumecz był jednym z elemetów przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Europy, w których zagrają po raz drugi w historii. W fazie grupowej Polacy zagrają z Rosją (30 stycznia, 20:45) i Kazachstanem (1 lutego, 18:00).

MCS

POlacy pokonali Gruzję w dwumeczu 4:2 i 3:1

Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Tomasz Kałużyński