joombig banner rotation images

Menu


Bolesław Bojanowski spisał 85 lat Skry BełchatówUkazała się długo wyczekiwana przez kibiców Skry książka o historii klubu. Trudu spisania 85 lat  bełchatowskiej siatkówki podjął się Bolesław Bojanowski, nauczyciel i dziennikarz sportowy. Promocja monografii  "Historia piłki siatkowej w Bełchatowie w latach 1930-2015" i spotkanie z jej autorem odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, w Muzeum Regionalnym.

 
Bolesław Bojanowski przez osiem sezonów prowadził kronikę Skry Bełchatów. Zebrane prze te lata materiały i informacje zainspirowały dziennikarza do napisania książki o historii bełchatowskiego klubu i przybliżenia czytelnikom drogi, jaką przez 85 lat przeszła bełchatowska siatkówka – od rozgrywek klasy B do ośmiokrotnego mistrzostwa Polski i międzynarodowych sukcesów.

Spotkanie z autorem odbędzie się 7 grudnia w Muzeum RegionalnymW książce „Historia  piłki siatkowej w Bełchatowie w latach 1930-2015" czytelnicy i kibice znajdą najważniejsze osiągnięcia, wydarzenia oraz tabele, nie brakuje także wypowiedzi trenerów, działaczy i zawodników. Autor wiele miejsca w swojej publikacji poświęcił także drużynom juniorskim i żeńskim, które często pozostają w cieniu pierwszego męskiego składu Skry. Jak mówi, historię miast i społeczeństw tworzą ludzie, dlatego to właśnie o nich jest monografia.

- Mam nadzieję, że moja książka będzie swoistą kroniką klubu sportowego Skra i ocali od zapomnienia nazwiska jej twórców i działaczy, którzy siatkówce w Bełchatowie oddali serce i duszę. Wierzę, że niejeden czytelnik  znajdzie w lekturze spisanych treści, swoje przeżycia, swoich bliskich czy znajomych, uśmiechnie się, zamyśli i wróci myślami do tamtych czasów – dodaje Bolesław Bojanowski.

Autor ma nadzieję, że książka pobudzi Czytelników do dyskusji i zachęci do pogłębienia wiedzy o Skrze w formie kolejnych monografii. A już w czwartek, 7 grudnia, odbędzie się promocja wydawnictwa w bełchatowskim Muzeum Regionalnym. Czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z Bolesławem Bojanowskim i kupić świeżo wydaną „Historię piłki siatkowej w Bełchatowie w latach 1030 – 2015”. Początek spotkania o godz. 18.00.


AP

 

Każdy Kibic Skry znajdzie w książce wiele cennych informacji

 

Czytelnicy spotkają się z autorem 7 grudnia w Muzeum Regionalnym
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019