joombig banner rotation images

Menu


4 grudnia w Bełchatowie zagra reprezentacja Polski w futsaluReprezentacja Polski w futsalu, czyli halowej piłce nożnej, zawita do Bełchatowa. 4 grudnia w hali „Energia” piłkarze Błażeja Korczyńskiego rozegrają jedno z ostatnich spotkań kontrolnych przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy. Rywalem biało-czerwonych będzie Gruzja.

 

Po 17 latach przerwy (2001 r. Moskwa) reprezentacja Polski w futsalu zagra na mistrzostwach Europy. O awans na mistrzostwa Europy, które rozpoczną się pod koniec stycznia roku na Słowenii, Polacy walczyli w barażach z Węgrami. Pierwszy mecz przegrali 1:2, ale w drugim odrobili stratę i wygrali 6:4.


Na początku grudnia formę Polaków sprawdzi Gruzja. Pierwszy mecz odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia, w bełchatowskiej Hali Energia (godz. 18.00), a drugi następnego dnia w Częstochowie. Wstęp na mecz w Bełchatowie jest bezpłatny, jednak trzeba będzie odebrać w hali specjalną wejściówkę. Znamy już skład kadry na spotkanie w Bełchatowie. Selekcjoner Błażej Korczyński wysłał powołania na zbliżający się dwumecz towarzyski.


Kadra na dwumecz z Gruzją (4 – 5 grudnia 2017):


1. Michał Kałuża (Rekord Bielsko Biała) (GK)


2. Norbert Jendruczek (Moks Słoneczny Stok Białystok) (GK)


3. Artur Popławski (Rekord Bielsko Biała)


4. Michał Marek (Rekord Bielsko Biała)


5. Robert Gładczak (Clearex Chorzów)


6. Maciej Mizgajski (Clearex Chorzów)


7. Tomasz Lutecki (Clearex Chorzów)


8. Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów)


9. Tomasz Kriezel (FC Toruń)


10. Marcin Mikołajewicz (FC Toruń)


11. Michał Kubik (Rekord Bielsko Biała)


12. Adrian Citko (Moks Słoneczny Stok Białystok)


13. Przemysław Dewucki (Piast Gliwice)


14. Sebastian Wojciechowski (Red Devils Chojnice)


15. Dominik Solecki (Lex Kancelaria Słomniki)


16. Mateusz Cyman (AZS Gdańsk)


Mistrzostwa Europy w futsalu rozpoczną się 30 stycznia 2018 r. i potrwają do 10 lutego. Polacy losowani z trzeciego koszyka trafili do „grupy śmierci”, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z Rosją i Kazachstanem, a do kolejnej rundy turnieju awansują dwie najlepsze drużyny. Rosjanie to obecni obrońcy tytułu wicemistrza Europy, który zdobyli trzeci raz z rzędu. „Sborna” to obok Hiszpanii najbardziej utytułowana reprezentacja Starego Kontynentu. Zaś Kazachowie na ubiegłorocznych zawodach w Serbii zajęli miejsce trzecie. Przed wylotem do Słowenii nasza reprezentacja weźmie jeszcze udział w dwóch zgrupowaniach w dniach 12-20 i 22-28 stycznia 2018 roku.
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019