joombig banner rotation images

Menu


Bełchatowianka, Aleksandra Gaworska, jest wśród nominowanych w plebiscycie Przeglądu SportowegoBełchatowianka Aleksandra Gaworska jest wśród nominowanych w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku. Brązowa medalistka lekkoatletycznych Mistrzostw Świata z Londynu o to miano walczy wraz z resztą sztafety 4×400 metrów. – Ta nominacja to dla nas olbrzymie wyróżnienie – przekonuje zdolna lekkoatletka.

 

Trwający rok dla Gaworskiej, stawiającej pierwsze kroki w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym, był obfity w sukcesy. Zaczęło się w lipcu od złotego medalu Mistrzostw Europy U-23 ze sztafetą 4×400 m, a następnie w tej samej konkurencji mogła świętować fakt, że została trzecią zawodniczką Mistrzostw Świata. Tym bardziej, że bełchatowska debiutantka pobiegła w londyńskim finale dzięki odważnej decyzji trenera Aleksandra Matusińskiego, ponieważ do Wielkiej Brytanii udała się jako rezerwowa.


– Co czułam po zdobyciu medalu? Tego, co działo się w mojej głowie nie jestem w stanie odtworzyć. Choć emocje już dawno opadły, za każdym razem, gdy o tym opowiadam mam ciarki. To przeżycie, to potężna dawka motywacji. Wiem, że jeśli chcę zaistnieć w sporcie seniorskim czeka mnie bardzo ciężka praca. Ten sezon przeszedł już do historii i czas skupić się w pełni na przygotowaniach do 2018 roku, aby był również owocny jak obecny – opowiada z radością Gaworska, która na co dzień studiuje i mieszka w Krakowie.


Zawodniczka AZS AWF Kraków jest dziś bogatsza m.in. o nowe doświadczenia, których w mijającym roku zebrała wiele.

 

Aleksandra Gaworska ma na swoim koncie wiele sukcesów– Z pewnością to był przełomowy rok, który zadecydował, że pozostanę na dłużej w sporcie. Po raz pierwszy miałam okazję reprezentować swój kraj na międzynarodowych imprezach. To wspaniałe uczucie, kiedy stoi się na podium Mistrzostw Europy słuchając „Mazurka Dąbrowskiego”. Kiedy widzi się jak trenują i przygotowują się do startu światowej sławy lekkoatleci. Do niedawna myślałam, że nigdy nie będzie mi dane zobaczyć tego wszystkiego z bliska, doświadczyć tych wszystkich emocji na żywo – dodaje Gaworska. We wrześniu sukcesów gratulował jej Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

CZYTAJ:Ola i Daniel - sportowa duma Bełchatowa


– W ostatnich miesiącach poznałam wielu wspaniałych ludzi i jestem zmotywowana bardziej niż kiedykolwiek aby przełamywać kolejne bariery w drodze do celu. Mam zapewnione komfortowe warunki trenowania, więc jeśli tylko zdrowie dopisze, to o resztę jestem spokojna – kończy dwudziestodwuletnia lekkoatletka, która poza sukcesami międzynarodowymi, w minionym roku została mistrzynią Polski U-23 (bieg na 400 m) oraz srebrną medalistką ze sztafetą 4×400 m.


Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” organizowany jest od 1926 roku (nagrody nie przyznawano tylko w latach 1939–1947 z powodu wybuchu II wojny światowej). W ubiegłym roku zwyciężczynią została dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich, trzykrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata i Europy w rzucie młotem – Anita Włodarczyk. Dotychczas najwięcej razy plebiscyt wygrywała Justyna Kowalczyk. Nasza narciarka biegowa została wybierana najlepszym sportowcem roku aż pięciokrotnie.


Głosować na sztafetę z Aleksandrą Gaworską w składzie można na trzy sposoby:


- drogą internetową – TUTAJ oraz TUTAJ – do 5 stycznia 2018 r. (jeden głos dziennie),

 

- za pomocą kuponów z „Przeglądu Sportowego” oraz „Faktu” (od 24 listopada do 23 grudnia 2017 r.),

 

- SMS (od 23 listopada 2017 r. do 5 stycznia 2018 r. oraz w dniu Gali – 6 stycznia 2018 r.).


Więcej informacji na stronie internetowej Plebiscytu – LINK. 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019