joombig banner rotation images

Menu


Ponad 1200 osób pobiegło w Bełchatowskiej PiętnastceJuż po raz dwudziesty pierwszy ulicami Bełchatowa pobiegli uczestnicy „Bełchatowskiej Piętnastki”. Na starcie zameldowało się ponad 1200 biegaczy. Organizatorami wydarzenia byli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.

 

Bełchatowska Piętnastka to jeden z najstarszych biegów w regionie. Do sportowego kalendarza Bełchatowa powrócił w 2009 roku, po czternastoletniej przerwie i od tego czasu zbiera coraz lepsze recenzje. Z roku na rok na starcie staje coraz większa liczba zawodników, w tym roku było ich ponad 1200. W niedzielę, 19 listopada, na linii startu zameldowali się biegacze z całej Polski i kilku krajów europejskich - do Bełchatowa przyjechali sportowcy z Ukrainy i Austrii a także biegacze z naszych miast partnerskich: węgierskiego Csongradu i czeskich Pardubic. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał pamiątkowy medal. 


Biegacze mieli do pokonania 15 kilometrów ulicami BełchatowaBieg jak co roku prowadził ulicami miasta. Zawodnicy mieli do pokonania trzy pięciokilometrowe pętle, start i meta zlokalizowane były przy hali Energia. Tradycyjnie już głównemu dystansowi – 15 km – towarzyszył bieg rekreacyjny na 5 km.


– Było o co walczyć, pula nagród w tym roku wynosiła 10 tys. zł. Było siedem kategorii wiekowych, dodatkowo kategoria open dla kobiet i mężczyzn oraz najlepszej bełchatowianki i bełchatowianina. To wszystko sprawia, że czołowi polscy biegacze zostawiają sobie „Bełchatowską Piętnastkę” jako bieg podsumowujący sezon” – mówi dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Marcin Szymczyk.


Najszybszy podczas tegorocznej Piętnastki był Mykola Iukhymchuk z Ukrainy, który linię mety przekroczył z czasem 0:45:43, wśród bełchatowian natomiast najlepsi byli Tomasz Owczarek (0:51:18) i Paulina Kołatek (1:06:34). Komplet wyników 21. Bełchatowskiej Piętnastki dostępny jest na datasport.pl.


Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, wiceprezydenta Łukasza Politańskiego i Bogdana Krawczyka z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.


Nowością w tegorocznej edycji Bełchatowskiej Piętnastki była obecność na trasie pięciu pacemakerów, którzy utrzymując stałe tempo dostosowane do określonego czasu ułatwili innym uczestnikom biegu na osiągnięcie często nowych rekordów życiowych.


Po raz pierwszy współorganizatorem Bełchatowskiej Piętnastki było Miejskie Centrum Sportu. Jego dyrektor, Marcin Szymczyk, już zapowiada zmiany w kolejnej edycji. Jedną z nich ma być zmieniona trasa, w przyszłym roku bieg ma wystartować i zakończyć się w centrum miasta, na placu Narutowicza.


CZYTAJ: Bełchatowska Piętnastka już 19 listopada [FILM]

 

Bełchatów był także i w tym roku miejscem podsumowania „Cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”, a zarazem ostatnim akcentem rundy jesiennej. W jej trakcie biegacze mogli uczestniczyć m.in. w łódzkim maratonie oraz łowickim półmaratonie.

 

Obszerna fotorelacja z 21. Bełchatowskiej Piętnastki dostępna jest na fb oficjalnym profilu UM.

AP

Bełchatowska Piętnastka przyciąga najlepszych biegaczy z całej Polski

 

Bełchatowska Piętnastka odbyła się już po raz 21.

 

Nagrody zwycięzcom Bełchatowskiej Piętnastki wręczyła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019