joombig banner rotation images

Menu

W XV Bełchatowskim Biegu Niepodległości wystartowało kilkuset zawodników Około 250 osób wystartowało w XV Bełchatowskim Biegu Niepodległości. W ten sposób uczniowie podstawówek, szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz dorośli uczcili 99. rocznicę odzyskania wolności przez Polskę.

 

Już po raz piętnasty amatorzy biegania spotkali się w parku Olszewskich, by biegiem uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tegoroczny Bełchatowski Bieg Niepodległości przebigał pod hasłem "Zabiegaj o pamięć".Jak mówi dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, Marcin Szymczyk, sport to doskonały sposób pokazania miłości do ojczyzny.

 

- Sport jest odwzorowaniem tego, co się działo 99 lat temu, tego swoistego biegu po niepodległość. Myślę, że każdy ze startujących swoim uczestnictwem oddaje powagę tego święta – dodaje dyrektor.

 

W parku Olszewskich po raz piętnasty odbył się Bełchatowski Bieg NiepodległościBełchatowski Bieg Niepodległości jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem, w tym roku wystartowało kilkuset zawodników. Wśród nich znaleźli się uczniowie podstawówek, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. W zależności od kategorii mieli do pokonania 600, 1000 lub 2000 metrów. Trasa, jak zawsze przebiegała parkiem Olszewskich – wokół Muzeum Regionalnego.

 

- Lubię biegać, a takie zawody jak dziś pomagają nam lepiej poznać historię i aktywnie spędzać czas – powiedział zaraz po dekoracji zwycięzca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Kamil Romas.

 

Startujący w Biegu Niepodległości zgodnie podkreślali, że poprzez udział w zawodach chcą pokazać swoje przywiązanie do kraju, jego historii oraz to, że są patriotami.

 

- Bieganie zawsze było to moją pasją, już od dzieciństwa. Postanowiłam uczcić odzyskanie przez Polskę wolności w najlepszy, znany mi sposób. Trzeba się cieszyć, że po wielu latach staliśmy się samodzielnym państwem. Tak myślę, że 99 lat temu Polska zwyciężyła i swoim dzisiejszym zwycięstwem to uczciłam – podkreśla zwyciężczyni jednego z biegów, Dominika Strzelczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

 

W XV Bełchatowskim Biegu Niepodległości wzięło udział około 250 zawodników, na każdego czekała ciepła zupa i herbata. Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy w poszczególnych kategoriach dostali medale i nagrody rzeczowe. Niespodzianka czekała też na zawodnika, który przekroczy metę z numerem 99 – tak jak tegoroczna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie też, jak co roku szkoła, która zwyciężyła w klasyfikacji generalnej otrzymała przechodni Krzyż Niepodległości. W kategorii szkół podstawowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 13, w kategorii szkół z klasami gimnazjalnymi zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 12, natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

 

Organizatorami XV Bełchatowskiego Biegu Niepodległości byli prezydent Mariola Czechowska, Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny i Muzeum Regionalne.

 

Bieg Niepodległości to jedna z kilku imprez towarzyszących miejskim obchodom Święta Niepodległości. W czwartek, o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym odbędzie się wystawa twórczości artystów wileńskich: Aleksandra Śnieżko i Stanisława Kaplewskiego. Główne uroczystości odbędą się w sobotę, 11 listopada. Ich szczegółowy program znaleźć można TUTAJ.

AP

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018