joombig banner rotation images

Menu

Reprezentacja Polski w futsalu zagra w BełchatowieReprezentacja Polski w futsalu, czyli halowej piłce nożnej, zawita do Bełchatowa. Dokładnie za miesiąc, 4 grudnia w hali „Energia” płkarze rozegrają jedno z ostatnich spotkań kontrolnych przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy. Rywalem biało-czerwonych będzie Gruzja.


Wygrana we wrześniu, w barażowym dwumeczu z reprezentacją Węgier (1:2, 6:4), dała biało-czerwonym awans na mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Słowenii. Dla naszej reprezentacji będzie to drugi występ na najważniejszej futsalowej imprezie Europy. Wcześniej byliśmy na niej obecni w 2001 r. w Moskwie.

– W naszym regionie są obecne tradycje futsalowe, wspomnieć warto choćby kilkukrotnego medalistę Mistrzostw Polski ze Zduńskiej Woli czy Łęczycy. Wierzę, że m.in. z tego powodu zainteresowanie meczem kadry narodowej w Bełchatowie będzie duże i zapełnimy „Energię” – przekonuje Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. – Dla reprezentacji Polski ten dwumecz z Gruzją będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed Mistrzostwami Europy, więc tym bardziej warto będzie obejrzeć naszych futsalowych „Orłów” – dodaje.

W barażach z marzeniami o Euro pożegnali się Gruzini, którzy okazali się słabsi od Rumunii, przegrywając awans o trzy bramki (2:2 i 4:7). W fazie grupowej zespół ten zajął drugie miejsce za Włochami. Przed przyjazdem do centralnej Polski, w dniach 13-14 listopada br., biało-czerwoni zagrają towarzysko z gospodarzami futsalowych mistrzostw. Z kolei dzień po wizycie w Bełchatowie czeka ich rewanż z Gruzją w Częstochowie.

Mistrzostwa Europy w futsalu rozpoczną się 30 stycznia 2018 r. i potrwają do 10 lutego. Polacy losowani z trzeciego koszyka trafili do „grupy śmierci”, gdzie przyjdzie im zmierzyć się z Rosją i Kazachstanem, a do kolejnej rundy turnieju awansują dwie najlepsze drużyny. Rosjanie to obecni obrońcy tytułu wicemistrza Europy, który zdobyli trzeci raz z rzędu. „Sborna” to obok Hiszpanii najbardziej utytułowana reprezentacja Starego Kontynentu. Zaś Kazachowie na ubiegłorocznych zawodach w Serbii zajęli miejsce trzecie.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018