joombig banner rotation images

Menu

2 listopada Lodowisko Miejskie rozpoczyna kolejny sezonW czwartek, 2 listopada o godz. 15.00 miejskie lodowisko rozpocznie kolejny sezon funkcjonowania. Przez 5 miesięcy miłośnicy łyżew za niewielkie pieniądze będą mogli spędzać wolny czas na lodzie.

 

Lodowisko miejskie to popularne miejsce na zimowej mapie Bełchatowa. Sezon zwykle zaczyna się w listopadzie, a kończy pod koniec marca. Przygotowanie obiektu do nowego sezony rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu, ponieważ tworzenie tafli lodowej, zależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz hali trwa zwykle od 7 do 10 dni. Przez ten czas płyta była regularnie zraszana wodą i polewana, dzięki czemu od 2 listopada lodowisko bełchatowianie będą mogli spędzać czas na lodzie.

 

Na miejskim lodowisku odbywają się różne imprezy, głównie o charakterze sportowym lub rekreacyjnym. Niewysokie ceny biletów sprawiają, że tafla jest zawsze pełna miłośników lodowego szaleństwa. Decyzją Prezydent Miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej zachowane zostają ceny wejść obowiązujące w latach wcześniejszych. Jednorazowe wejście dla dzieci, młodzieży i studentów (po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej) kosztuje 2 zł, zaś dla osób dorosłych 5 zł. Czynna będzie także wypożyczalnia łyżew, która umożliwi wypożyczenie sprzętu w cenie 5 zł/h.

 

Ceny wejść na Lodowisko Miejskie są przystępne dla wszystkich- Dysponujemy łyżwami figurowymi oraz hokejowymi w różnych rozmiarach. Dodatkowo każdy zainteresowany będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć kask - tłumaczy Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Lodowisko będzie czynne przez 7 dni w tygodniu od godz. 9.00 do 21.00. Wejścia na odbywać się będą co półtorej godziny, ostatnie o 19:30. Wzorem lat poprzednich, w godzinach dopołudniowych z wejść będą także korzystać uczniowie bełchatowskich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego.


Oprócz wejść indywidualnych i zajęć szkolnych przy Lodowisku Miejskim działają dwie drużyny hokojowe - juniorska i seniorska. Stowarzyszenie UKS Niedźwiadek Hokej Bełchatów dwa razy w tygodniu prowadzi treningi hokeja na lodzie dla dzieci, natomiast ich starsi koledzy wieczorami prowadzą amatorskie rozgrywki hokejowe.


W związku z działalnością klubów tafla lodowiska będzie wyłączona z użytku zgodnie z harmonogramem:


- w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 - 17.30 - zajęcia hokejowe UKS "Niedźwiadek",
- we wtorki i czwartki w godz. 19.30 - 21.00 - zajęcia hokejowe Towarzystwa "Niedźwiedź",
- w soboty (począwszy od 28.11.2017 r.) w godz. 12.00 - 14.30 - zajęcia szkoły tańca "Piruet".

 

Każdego sezonu Lodowisko Miejskie odwiedzane jest przez około 50 tys. osób. Zainteresowaniu obiektem sprzyja bogato wyposażona wypożyczalnia łyżew oraz niewysokie opłaty za korzystanie. Oprócz wejść indywidualnych i zajęć szkolnych przy Lodowisku Miejskim działają dwie drużyny hokojowe - juniorska i seniorska. Oragnizowane są także okolicznościowe dyskoteki na łyżwach, turnieje szkolne i zawody.

 

Lodowisko Miejskie to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018