joombig banner rotation images

Menu

9 listopada bełchatowianie spotkają się w Parku Olszewskich, aby pobiec w XV Biegu Niepodległości. Zawodnicy będą mieć do pokonania 600, 1000 lub 2000 metrów.

 

Święto Niepodległości w Bełchatowie to nie tylko uroczystości patriotyczne, ale także wydarzenia kulturalne i sportowe. 9 listopada, po raz piętnasty odbędzie się Bełchatowski Bieg Niepodległości. Każdego roku zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. I tym razem organizatorzy – prezydent Bełchatowa, Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny i Muzeum Regionalne czekają na dzieci, młodzież i dorosłych. W zależności od kategorii, biegacze będą mieć do pokonania dystans o długości 800, 1000 lub 2000 metrów. Trasa, jak zawsze będzie przebiegać parkiem Olszewskich – wokół Muzeum Regionalnego.

 

Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej. Dla każdego będzie ciepły posiłek i herbata. Na wszystkich startujących czekają również pamiątkowe dyplomy, zaś na zwycięzców w poszczególnych kategoriach medale i nagrody rzeczowe. Niespodzianka czeka też na zawodnika, który przekroczy metę z numerem 99 – tak jak tegoroczna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

CZYTAJ TEŹ: Święto Niepodległości - patriotycznie, kulturalnie, sportowo

 

Bieg rozpocznie się o godz. 9:40. Jako pierwsi wystartują zawodnicy z kategorii open, później uczniowie podstawówek, następnie gimnazjaliści. Dekoracja zwycięzców będzie się odbywała po zakończeniu każdej kategorii.

Bełchatowianie, którzy chcieliby wystartować w Biegu Niepodległości mają jeszcze szanse. Zgłoszenia można przesyłać do wtorku, 7 listopada do godz. 12:00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Wszystkie szczegóły można znaleźć w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia zamieszczony jest w załączniku poniżej.

 

Oprócz oficjalnych uroczystości w Bełchatowie odbędzie się także kilka imprez towarzyszących, między innymi aukcja stacjonarna i wieczór autorski z artystami wileńskimi w Muzeum Regionalnym.

 

AD-A

 

Załączniki:
Download this file (Regulamin_Bieg_Niepodległości_2017.pdf)Regulamin Bieg Niepodległości[ ]117 kB
Download this file (Formularz_zgloszeniowy.xls)Formularz zgłoszeniowy[ ]32 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018