joombig banner rotation images

Menu

Do dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 13 należał Finał Mistrzostw Województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentantki „trzynastki” okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając sztafetę 8x800 metrów.

 

Drużyna, po wygraniu eliminacji miejskich, powiatowych i rejonowych pojechała 25 października na mistrzostwa województwa do Poddębic. Bełchatowianki wystartowały w ośmioosobowym składzie: Amelia Pawelus, Maja Madej, Zuzanna Mielczarek oraz Iga Stus, Martyna Mielczarek, Patrycja Lenart, Magdalena Łaz i Oliwia Malinowska.

 

- W ubiegłym roku dziewczyny wywalczył brąz. Na tegoroczne zawody jechały więc bardzo zdeterminowane i głodne sukcesu – założyły sobie, że w tegoroczne mistrzostwa zakończą na pierwszym miejscu. Pomimo złych warunków atmosferycznych - padającego deszczu i niskiej temperatury, nasza drużyna od pierwszej do ostatniej zmiany nie oddała prowadzenia w sztafecie – mówi Tomasz Wojciechowski, opiekun grupy, nauczyciel wychowania fizycznego w SP nr 13. Plan udało się zrealizować, bo to właśnie reprezentantki Bełchatowa zdobyły złoto i stanęły najwyżej na podium.

 

Zwyciężczyniom  gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów. 

 

 

AD-A

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018