joombig banner rotation images

Menu

Stu pięćdzięsięciu maszerów i około 600 psów weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Te niezwykle widowiskowe zawody odbędą się już w najbliższy weekend na terenie ośrodka Kardynał w Grobli w gminie Kluki.

 

Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych to kolejne duże zawody, których partnerem jest Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Ich organizatorem jest klub Przyjaciół Psów Północy i Wilków „Wataha”.

 

Na zawody zjedzie czołówka polskich maszerów – wśród nich grupa multimedalistów rangi międzynarodowej. Jak zapewniają organizatorzy, w Klukach będzie można zobaczyć psy różnych ras. Będą husky, malamuty, psy grenlandzkie, psy bardzie atletyczne i sportowe np. wyżły. Zawody odbędą się w warunkach bezśnieżnych, to znaczy, że psy będą ciągnęły maszerów na wózkach, rowerach czy hulajnogach.

 

Zmagania maszerów w Grobli będą bowiem eliminacją do mistrzostw świata, które w listopadzie odbędą się w Szamotułach. Podczas imprezy zawodnicy zmierzą się w następujących kategoriach: canicrossie (bieg z psem), bikejoringu (kolarz z psem), a także w zaprzęgach z 2- ,4- ,6- i 8 psami.
 

Zawody rozpoczną się w sobotę, około godziny 11. Wyścigi rozegrane zostaną w 23 klasach, trasy mają różne długości, najkrótsza ma 4100 metrów, najdłuższa 6900 metrów. Przewidziano także 400 metrową trasę dla dzieci.

 

Organizatorzy proszą, aby widzowie, którzy chcą oglądać tą rywalizację nie zabierali ze sobą psów, może to powodować niebezpieczne sytuacje między zwierzętami.

Honorowy patronat nad Mistrzostwami Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów objęła Prezydent Miasta Bełchatowa - Mariola Czechowska, a Miejskie Centrum Sportu jako partner imprezy oferuje ze swojej strony wsparcie finansowe na usługę pomiaru czasu.

 

Zawodnicy będą się ścigać w kilku kategoriach

Wyścigi psich zaprzęgów to widowiskowy sport

 

fot. A. Kawala Konik

 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018