joombig banner rotation images

Menu

Pod koniec sierpnia we włoskim Arco (Trydent) odbyły się jedne z największych międzynarodowych imprez wspinaczkowych - Festiwal Rock Master. W ramach imprezy odbyły się także zawody dla dzieci poniżej 14 roku życia. Jednym z reprezentantów Polski był bełchatowianin - Bartek Adamczyk.

 

Młodzi adepci wspinaczki marzą, by wystartować w zawodach na południu Włoch, bo to właśnie tam wielkie kariery zaczynało wielu przyszłych mistrzów świata. Arco to najbardziej znany wśród wspinaczy ośodek w rejonie jeziora Garda. To tu od 1987 roku odbywa się największy na świece festiwal Arco Rock Master, na który zapraszani są najlepsi wspinacze z całego świata. Częścią tych zawodów są zmagania najmłodszych amatorów tego sportu, czyli Rock Junior U14 Boulder Cup. W tym roku wśród reprezentatntów Polski znalazł się mieszkaniec Bełchatowa - Bartek Adamczyk.


Dla młodego wspinacza z Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego "As" zawody były znakomitą okazją do zdobycia doświadczeń i spróbowania sił wśród najlepszych zawodników z całego świata. Przy ściankach oprócz sportowców z całej Europy, stanęli także reprezentanci USA, Tajlandii, Chile i Ekwadoru. Zmagania odbywały się w formule trójboju wspinaczkowego, czyli każdy zawodnik startował w trzech konkurencjach (bouldering, prowadzenie oraz wspinaczka na czas). Bartek w klasyfikacji ogólnej uplasował się na 29. pozycji na 41 zawodników.

 

Zawody we włoskim Arco to także okazja do podziwiania umiejętności najlepszych wspinaczy podczas Pucharu Świata. Młody bełchatowianin z pewnością nie zapomni spotkania z Adamem Ondrą (zdj. obok), który od lat jest w czołówce wspinaczy skalnych i panelowych. Czech jest autorem trzech pierwszych przejść najtrudniejszych dróg sportowych na świecie - La dura dura, The Change i Vasil Vasil. Ponadto wielokrotnie zaliczył ekstremalne wejścia jak Golpe de Estado, La Rambla czy Action Directe. Jego cenne uwagi i rady Bartek z pewnością wykorzysta podczas jesiennych edycji Pucharu Młodzików i Dzieci.


AP


fot./BTS"AS"

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018