joombig banner rotation images

Menu

Ponad 150 kolarzy z różnych stron Polski wystartowało w tegorocznej edycji Memoriału Henryka Łasaka, Wśród zwycięzców jest też bełchatowianin. Mateusz Wojtasik z LSKK „Lityński” jako drugi przekroczył metę wśród juniorów młodszych.

Memoriał Łasaka to najstarszy bełchatowski wyścig kolarski o randze ogólnopolskiej. 20 sierpnia odbyły się już po raz 43. Swoim startem sportowcy tradycyjnie upamiętnili postać Henryka Łasaka – legendarnego trenera polskich kolarzy, medalistę mistrzostw Polski. Tegoroczny memoriał był też częścią obchodów jubileuszu 55-lecia istnienia Ludowego Klubu Sportowego „Stomil”, który od lat jest organizatorem tego wyścigu. Tradycyjnie wsparło ich miasto. Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa oficjalnie otworzył zawody, a także dawał sygnał startu dla każdej z grup.

Na stracie spotkali się kolarze z pięciu kategorii. W sumie wystartowało ponad 150 zawodników z różnych stron Polski. Najdłuższy dystans, czyli 100 km trasę pokonali juniorzy. Najmłodsi zawodnicy mieli do przejechania 25 km odcinek. Wszyscy startowali z Rynku w Grocholicach. Przejechali też kilkoma bełchatowskimi ulicami i okolicznymi miejscowościami. Wśród juniorów najlepiej z trasą poradził sobie Jakub Tryc z GGK Opty-Mazowsze. Najlepszy czas z juniorek młodszych uzyskała Zuzanna Sierhej z NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki, zaś z juniorów młodszych Jakub Byczkowski (UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice). Z młodziczek pierwsze miejsce zajęła Dominika Jakubiak z NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki. Jakub Lewandowski (KS Społem Ulisse Central Łódź) wygrał spośród młodzików. Swojego reprezentanta na podium miał również Bełchatów. Mateusz Wojtasik z LSKK „Lityński” jako drugi przekroczył metę wśród juniorów młodszych. Czwarte miejsce wśród juniorek młodszych przypadło natomiast Karolinie Stępień z LSKK „Lityński”. Maja Naturalna (LSKK „Lityński” Bełchatów) wywalczyła w młodziczkach miejsce szóste.

W tym roku bełchatowski memoriał był także częścią Mistrzostw Młodzików i Młodziczek (dla woj. łódzkiego i świętokrzyskiego) oraz Mistrzostw Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. W czołówce klasyfikacji znalazły się też bełchatowianki. Karolina Stępień wywalczyła brąz, zaś Maja Naturalna srebro.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Już dziś zapraszamy do Bełchatowa na kolejną – 44. edycję Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego o „Memoriał Henryka Łasaka”.

Wyniki z poszczególnych kategorii 43. Ogólnopolskiego Wyściugu Kolarskiego o "Memoriał Henryka Łasaka"