joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianin Dariusz Błaszczyk zdobył pierwsze miejsce w zawodach Strongman Bełchatów 2017. O puchar Prezydent Miasta Bełchatów, Marioli Czechowskiej, w sobotę walczyło 11 zawodników z całej Polski.

 

Zawody „Strongman Bełchatów 2017” sprawiły, że do naszego miasta przyjechali najlepsi zawodnicy tej dyscypliny sportowej, a wśród nich reprezentant Bełchatowa - Dariusz Błaszczyk (StrongMan U105). W Parku Olszewskich zawodnicy zmierzyli się w sześciu konkurencjach, a między nimi spacer buszmena z 310kg na barkach, martwy ciąg (obciążenie wynosiło 240kg) i przerzucanie 350 kilogramowej opony. Wszyscy z 11 zawodników dali z siebie wszystko, nie szczędzili sił i potu. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Tytuł i puchar Prezydenta Miasta zostają w Bełchatowie - zwycięzcą został bełchatowianin, Dariusz Błaszczyk.


Podczas sobotnich zawodów nie zabrakło także gości specjalnych. Przed publicznością zaprezentowali się: Ida Lis – mistrzyni świata w trójboju siłowym, Alina Stasiak – wicemistrzyni świata w formule K1 oraz Michał Tybora – mistrz Europy w wyciskaniu sztangi.

 


Dodatkowo w trakcie imprezy do rywalizacji zaproszeni zostali mieszkańcy Bełchatowa. Nie zabrakło także pokazowych zajęć fitness i kick-boxingu.

AP

fot./MCS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018