joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowianka na podium w Londynie! Aleksandra Gaworska wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego pobiegła w składzie finałowego biegu sztafety 4x400 metrów. Gratulujemy!

- Nigdy bym nie powiedziała, że między tyloma świetnymi zawodniczkami na 400 metrów w Polsce trener kadry w ogóle zwróci na mnie uwagę.  Ja zaczęłam trenować dopiero w drugiej klasie gimnazjum i w międzyczasie zdążyłam już nawet przerwać „karierę”, dopiero niedawno dając sobie drugą szansę - powiedziała po biegu dla Eurosportu bełchatowianka Aleksandra Gaworska.

Pierwsze kroki Aleksandra Gaworska stawiała w Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym. Obecnie trenuje w KS AZS AWF KRAKÓW. Do Londynu bełchatowianka jechała jako rezerwowa do sztafety. Jednak jej postawa i determinacja a przede wszystkim rewelacyjne wyniki na treningach – podczas ostatniego sprawdzianu Ola pobiegła swoją nieoficjalną życiówkę na 250 metrów, zadecydowały o tym, że weszła do kadry biegowej. Jako pierwsza pobiegła Małgorzata Hołub, na drugiej zmianie była Iga Baumgart, która wyprowadziła polską sztafetę na trzecie miejsce i przekazała pałeczkę Aleksandrze Gaworskiej. Bełchatowianka pobiegła rewelacyjnie! Na całym dystansie utrzymywała się  przy Brytyjce, która biegła na drugiej pozycji. Na  ostatniej prostej Aleksandra Gaworska jeszcze przyśpieszyła, by przekazać pałeczkę Justynie Święty równo z Brytyjkami. Justyna Święty utrzymała medalową pozycję. Srebro wywalczyły Brytyjki, a złoto Amerykanki.

Tegoroczny sezon jest dla Aleksandry Gaworskiej niezwykle owocny. Wywalczyła złoty medal mistrzostw Polski do lat 23 na 400 metrów w Suwałkach. Kolejny złoty medal w sztafecie 4x400 m zdobyła w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy – już w najbliższą sobotę Aleksandra Gaworska wystartuje na Uniwersjadzie w Tajpej na Tajwanie.