joombig banner rotation images

Menu

Jedno z największych wydarzeń sportowych w Bełchatowie za nami. Triathlon Energy 2017 to wielki sukces miasta. 430 zawodników z całej Polski stanęło na linii startu a ich zmagania ściągnęły tłumy kibiców.

 

Miniony weekend upłynął w Bełchatowie pod znakiem sportu. Bełchatowiania mieli spory wybór, komu kibicować. Grand Prix w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa i turniej cyklu Grand Prix Bełchatowa w plażowej piłce siatkowej a do tego pucharowe spotkanie GKS Bełchatów. Największą imprezą nie tylko weekendu, ale tego roku, był z całą pewnością Triathlon Energy 2017.

 

Na starcie stanęło 430 zawodników z całej Polski. Ukończenie triathlonu to nie lada wyczyn, bo to sport składający się z trzech dysycyplin: pływania, jazdy na rowerze i biegania. W Bełchatowie zawodnicy rywalizowani w kilku kategoriach na trzech dystansach - 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM.  Startujący w tegorocznej edycji Triathlon Energy zaczęli rywalizację od pływania na zbiorniku Słok, następnie na rowerach przejechali do miasta, gdzie ulicami centrum Bełchatowa odbył się bieg. Meta zawodów

 usytuowana była przy Gigantach Mocy.

 

Na całej trasie zawodów sportowców wspierały tłumy kibiców. Gorący doping z pewnością przyczynił się do znakomitych wyników. Najszybszy zawodnik w najdłuższym dystansie pływając (1,9 km), jeżdżąc na rowerze (90 km) i biegnąc (22 km), dotarł na metę po 4 godzinach 20 minutach i 17 sekundach od startu! Najlepsza z kobiet to bełchatowianka Iza Sobańska! Dotarła na metę z czasem 04:54:04. Szczegółowe wyniki dostęone są TUTAJ.


Medale i nagrody zawodnikom wręczali wiceprezydenci Bełchatowa Ireneusz Owczarek i Łukasz Politański.

 

AP

fot. MCS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot://MCS Bełchatów

 
 
 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018