joombig banner rotation images

Menu

Pływanie w zbiorniku „Słok”. Meta w samym sercu Bełchatowa. Trasa biegowa prowadząca ulicami miasta. Zmieniona trasa rowerowa umożliwiająca zobaczenie uroków okolicy – tak niezwykle zapowiada się bełchatowska edycja „Triathlon Energy”, która czeka nas w dniach 22-23 lipca.

 

 

Triathlon do sport składający się z trzech dyscyplin następujących po sobie – pływanie, jazda na rowerze i bieg. O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. - Wierzę, że na starcie zobaczymy wielu bełchatowian, dla których bieg ulicami miasta i finisz na placu Narutowicza będzie niezwykłym przeżyciem. Również i dla ich kibiców, którzy będą mogli wspierać swoich bohaterów w rodzimym mieście - mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Poza sportowcami bardzo ważną częścią wydarzenia są wolontariusze, którzy przez dwa dni będą pomagali przy organizacji wydarzenia. Wolontariuszem może zostać każdy kto ukończył 16 rok życia, kto ma ochotę pomocy przy organizacji bełchatowskiej edycji „Triathlon Energy”, a co równie ważne, dysponuje wolnym czasem w dniach 22-23 lipca.

 

Wolontariusze przez dwa dni będą niezwykle ważną częścią imprezy. Do ich zadań będzie należała pomoc przy organizacji wydarzenia (np. obsługa biura zawodów, wydawanie medali zawodnikom), ale także dbanie o bezpieczeństwo na trasie zawodów (m.in. zabezpieczenie wyjazdów z ulic, posesji, lasów i obiektów gastronomicznych na terenie miasta i okolic).

Każdy wolontariusz otrzyma okolicznościową koszulkę, specjalny certyfikat oraz zostanie objęty ubezpieczeniem. Z kolei na koniec zawodów przygotowany będzie specjalny zestaw pamiątek i gadżetów.

 

Formularz zgłoszeniowy dla wolontariusza dostępny jest na stronie Miejskiego Centrum Sportu i TUTAJ.

AP

 

Fot: Foto.MTB

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018