joombig banner rotation images

Menu

Tylko 10 najlepszych drużyn z całej Polski wystartowało w finałowym turnieju Mistrzostw Polski Seniorów Rugby 7. W gronie tym znaleźli się także bełchatowianie, którzy wywalczyli siódme miejsce. To najlepszy wynik w historii klubu.

 

- Po raz drugi z rzędu dane nam było zagrać z najlepszymi drużynami w Polsce. To ogromny sukces, bowiem konkurencja wśród zespołów rugby w odmianie olimpijskiej jest spora – mówi Maciej Dąbek, prezes Klubu Sportowego Rugby Bełchatów. Mistrzostwa odbyły się w Gdańsku 25 czerwca. Drużyny podzielone były na dwie dywizje. To w której grał dany klub zależało od ilości punktów zdobytych w poszczególnych turniejach eliminacyjnych rozgrywanych przez cały rok. Bełchatów znalazł się w drugiej. – Okazała się ona dla nas szczęśliwa. Wygraliśmy wszystkie mecze – najpierw z Rugby Team Olsztyn 27:7 (17:0), później z Szarże Grudziądz 33:7 (21:7) i Werevolves Wąbrzeźno 39:0 (24:0).Tym samym wywalczyliśmy pierwsze miejsce w drugiej dywizji. W klasyfikacji ogólnej, czyli w całych mistrzostwach zdobyliśmy pozycję siódmą. To najlepszy wynik w historii klubu i wyższy o trzy pozycje w porównaniu z rokiem ubiegłym - dodaje Maciej Dąbek. Mistrzem Polski został zaś zespól Posnanii Poznań, który pokonał siedmiokrotnego lidera Lechię Gdańsk.

 

Zawodnicy Rugby Club Bełchatów nie spoczywają na laurach. Wciąż trenują i szlifują formę. Wszystko po to, aby zdobyć jak najlepsze noty podczas finału Pucharu Polski Rugby 7, który odbędzie się już 8 lipca w Gnieźnie.

 

 

 

AD-A

Fot. KS  Rugby Club Bełchatów

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018