joombig banner rotation images

Menu

Finały III turnieju cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa” były kolejny raz mocno jednostronne. Po raz trzeci zwycięzcami okazali się Piotr Radziejewski i Zbigniew Maruszak.

 

W kategorii 50+ rywalizowało siedmiu zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy. W gr. A wygrał Zbigniew Maruszak pokonując Dariusza Zatorskiego i Zbigniewa Krysiaka. Gr. B to triumf Krzysztofa Drzewosza, który wyprzedził Mariana Gloca, Dariusza Brzozowskiego i Krzysztofa Ludkiewicza. W półfinałach tej kategorii brakło boiskowych emocji, ponieważ zarówno Maruszak, jak i Drzewosz wygrali swoje spotkania tracąc zaledwie jednego gema. W decydującym pojedynku pierwszy z nich pokonał rywala 6/1 i 6/2. Po tym turnieju Maruszak w klasyfikacji generalnej ma komplet 360 punktów, a drugi Drzewosz traci do niego 120 „oczek”.

To nie koniec tenisowych emocji w Bełchatowie. Już w najbliższy weekend w ramach Dni Bełchatowa Miejskie Centrum Sportu organizuje turniej tenisa ziemnego dla dzieci „Tenis 10”. Początek zmagań małyhc tenisistów w sobotę o godzinie 10.00 na kortach miejskich na osiedlu Dolnośląskim. Poza tym MCS proponuje bełchatowianom świętowanie na sportowo podczas turnieju piłkarskegoi „Piłka nożna łączy pokolenia” na Stadionie Miejskim w sobotę o godz. 10.oo. Jest jeszcze trzecia propozycja. W parku miejskim przy Dworku Olszewskich będzie można zagrać w Mega Piłkarzyki. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił jako "ludzki piłkarzyk" już od godz. 12.00 w niedzielę 2. lipca.

AP

 

fot.:/ MCS Bełchatów