joombig banner rotation images

Menu

Z okazji 40-lecia instnienia GKS Bełchatów, kibice klubu zorganizowali Międzynarodowy Turniej Kibiców "Torfiorze Cup 2017. Był to nie tylko największy i najlepszy turniej w historii kibiców GKS-u, ale bez wątpienia też jeden z najciekawszych w ostatnich latach w Polsce. W bełchatowskiej hali Energia zmierzyło się siedem drużyn, walka była zacięta.

 

 

Oprócz kibiców bełchatowskiego GKS-u, w turnieju wzięli udział sympatycy Wisły Sandomierz, Diósgyőru Miszkolc (Węgry), Hutnika Nowa Huta , "Red Kaos" z FSV Zwickau (Niemcy), "Čkembari" z Pelisteru Bitola (Macedonia) oraz grupa "Chaotix" ze Slovana Liberec (Czechy).

W finale GKS Bełchatów uległ w dogrywce Hutnikowi Nowa Huta 0:1. Na trzecim miejscu uplasowali się kibice Wisły Sandomierz.

 

Współorganizatorem Międzynarodowego Turnieju Kibiców "Torfiorze Cup 2017" było Miejskie Centrum Sportu. Turniej w sporej części sfinansowano ze środków programu KIBICE RAZEM, pochodzących z dotacji Miasta Bełchatów, jak również z dofinansowania na turniej, otrzymanego od Prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej.

AP

 

fot.: Piotr Jaworski (To My Kibice), belsport.pl