joombig banner rotation images

Menu

Pływanie w zbiorniku „Słok”. Meta w samym sercu Bełchatowa. Trasa biegowa prowadząca ulicami miasta. Zmieniona trasa rowerowa umożliwiająca zobaczenie uroków okolicy - tak niezwykle zapowiada się bełchatowska edycja "Triathlon Energy", która czeka nas 23 lipca br.

 

 

Bełchatowski "Triathlon Energy" to jedno z największych sportowych wydarzeń tego roku, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy naszego miasta. Na sportowców czeka do wyboru jeden z trzech dystansów, a osoby chcące poczuć klimat tej imprezy mogą zostać wolontariuszami. - Mile widziani są również kibice, których obecność i doping często działa kojąco na zawodników - przekonują organizatorzy.


Triathlon to sport składający się z trzech dyscyplin następujących po sobie – pływanie, jazda na rowerze i bieg. O wyniku końcowym decyduje łączny czas trzech dyscyplin, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. Uczestnicy zostaną przydzieleni do jednej z sześciu kategorii wiekowych (decyduje rok urodzenia).


- W zawodach biorą udział profesjonaliści, ale i amatorzy, dla których start w imprezie często jest odskocznią od codzienności i doskonałą formą rozrywki. Wierzę, że na starcie zobaczymy wielu bełchatowian, dla których bieg ulicami miasta i finisz na placu Narutowicza będzie niezwykłym przeżyciem. Również i dla ich kibiców, którzy będą mogli wspierać swoich bohaterów w rodzimym mieście - mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.


Poza sportowcami bardzo ważną częścią wydarzenia są wolontariusze, którzy przez dwa dni będą pomagali przy organizacji wydarzenia (m.in. obsługa biura zawodów, wydawanie medali zawodnikom), ale także dbali o bezpieczeństwo na trasie zawodów (m.in. zabezpieczenie wyjazdów z ulic, posesji, lasów i obiektów gastronomicznych na terenie miasta i okolic). Wolontariuszem będzie mógł zostać każdy kto ukończył 16 rok życia.


Szczegóły dotyczące dystansów, trasy zawodów, formy zgłoszenia, wysokości wpisowego, nagród itd. można znaleźć na stronach internetowych organizatorów - "Triathlon Energy" i Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.
Fot: Foto.MTB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018