joombig banner rotation images

Menu

Zakończyła się runda wiosenna bełchatowskich "Czwartków lekkoatletycznych".  „Czwartki Lekkoatletyczne” to impreza skierowana do młodzieży ze szkół podstawowych (rocznik 2004 i młodsi).

Podczas roku szkolnego 2016/2017 ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych startowało w sumie w 10-ciu zawodach, podczas których rywalizowali w biegu na 60m, 300m, 600 m (dziewczęta), 1000m (chłopcy), skoku wzwyż, skoku w dal oraz w rzucie piłeczką palantową. Każdy uczestnik podczas jednych zawodów mógł startować w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). W ciągu całego roku szkolnego zawodnicy zbierali punkty.

 

 

 

 

Zwycięzcy klasyfikacji końcowej Grand Prix wezmą udział w finale ogólnopolskim w Łodzi, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17-go czerwca. Z Bełchatowa na finał jedzie 30-stu młodych sportowców. W konkurencjach biegowych Bełchatów będą reprezentować: Wiktor Dąbrówka, Piotr Tomski, Marita Dybalak, Maria Kołodziejczuk, Wiktoria Posmyk, Antonina Leska, Wiktoria Mielczarek, Klaudia Siwiaszczyk, Maja Matyśkiewicz, Mateusz Markowiak, Michał Koszur, Oliwia Malinowska, Amelia Pawelus, Alicja Grześkowiak, Wiktoria Kuligowska i Anna Olczyk. Z kolei w skoku w dal wystartują: Dawid Danielczyk, Bartosz Pietrasiak, Marcel Sadziński, Michał Domański, Iga Stus, Patrycja Lenart, Róża Wojtasik. W skoku wzwyż barw Bełchatowa bronić będą: Marcel Szymański, Sylwester Szumigaj, Zuzanna Mielczarek, Julia Grochulska, Martyna Mielczarek, Amelia Dylewska a w rzucie piłką palantową wysatartuje Klara Ślusarczyk.

Finał Ogólnopolski “Czwartków Lekkoatletycznych” jest jedną z największych imprez lekkoatletycznych w Europie. Podczas dwudniowych zawodów wystartuje 2300  zawodników z ponad  60 miast. Pomysłodawcą “Czwartków LA” jest Marian Woronin, który przy współpracy ze Stowarzyszeniem “Sport Dzieci i Młodzieży” oraz Fundacją Lekkiej Atletyki koordynuje ich przebieg w całej Polsce. Każdego roku honorowy patronat nad "Czwartkami Lekkoatletycznymi" obejmuje Prezydent RP.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018